60 درصد مساحت و منظر شهری آبادان درگیر بافت فرسوده است

به گزارش خبرنگاران، حسین حمیدپور پیش از ظهر امروز پنجشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی شهری که در سازمان منطقه آزاد اروند و با حضور رئیس کمیسیون عمران مجلس و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران برگزار گردید، اظهار کرد: مردم و شهروندان از ما حداقل مطالبات شهروندی را درخواست می نمایند و این زیبنده شهری همچون آبادان نیست.

60 درصد مساحت و منظر شهری آبادان درگیر بافت فرسوده است

وی اضافه نمود: در مراجعه های مردمی و بازدیدهایی که از سطح مناطق مختلف شهری داریم عمده درخواست های شهروندان، ابتدایی و در حد بهبود وضعیت فاضلاب و معابر است.

حمیدپور توضیح داد: مطالبات مردم از ما حداقلی است و متأسفانه باید اذعان کرد بکه پس از گذشت 30 سال از دوران بازسازی هنوز کمترین خواسته های مردم تحقق نیافته است.

شهردار آبادان یادآور شد: 20 درصد مساحت شهری و 40 درصد منظر عمومی شهر آبادان شامل بافت فرسوده است و این شهرستان از این نظر در رده سوم استان واقع شده است است.

حمیدپور با بیان اینکه آسفالت های نامطلوب، شبکه های آب و فاضلاب، ساخت و سازهای بی نظم، نما و منظر شهری را تحت تأثیر خود قرار داده و زیبنده آبادان نیست، گفت: پارسال با یاری اداره کل راه و شهرسازی استان، برآوردهایی صورت گرفت و اعتباری به مبلغ 7 میلیارد تومان برای احیای بافت فرسوده در سال 98 اختصاص داده شد اما این عدد نمی تواند مشکل بافت فرسوده آبادان را رفع کند.

وی اضافه نمود: قیمت تمام شده تأمین مصالح در آبادان بسیار بالاتر از مرکز کشور است و این موضوع هزینه های اجرای عملیات بازآفرینی را بیشتر می نماید لذا لازم است تا در تخصیص منابع اقتصادی به آبادان و خرمشهر نگاه ویژه تری گردد.

شهردار آبادان اظهار کرد: 11 محله هدف به عنوان بافت فرسوده شناسایی شده که همگی در حاشیه شهر آبادان هستند و 60 هزار نفر در این محلات زندگی می نمایند که با مسائل زیادی روبرو اند.

وی یادآور شد: در حال حاضر برای ارائه خدمات اورژانسی در بافت های فرسوده با مسائل زیادی روبرو هستیم، اگر اعتبارات تخصیص یافته تأمین گردد بنا داریم در سال 98، عملیات بازآفرینی را در چهار محله هدف شروع کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 5 تیر 1398 شناسه مطلب: 15909

به "60 درصد مساحت و منظر شهری آبادان درگیر بافت فرسوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "60 درصد مساحت و منظر شهری آبادان درگیر بافت فرسوده است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید