2039 واحد صنعتی در کردستان از نعمت گاز بهره مند هستند

به گزارش مجله سرگرمی، احمد فعله گری در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه منبع تولید گاز دراستان وجود ندارد، گفت: گاز مورد نیاز از طریق خطوط سراسری به استان منتقل شده است و نخستین خط هم اوایل دهه 70 از همدان به دهگلان و سپس قروه و سنندج انتقال داده شد.

2039 واحد صنعتی در کردستان از نعمت گاز بهره مند هستند

وی عنوان کرد: خط انتقال سراسری گاز که از عسلویه مستقیما به کردستان و به مرز بازرگان انتقال داده می شود فاز نخست آن از اهواز به دهگلان در قالب خط 6 سراسری اجرا شده و به بهره برداری رسیده است.

وی اظهارداشت: اجرای خط 9 سراسری که از دهگلان به سمت میاندوآب با مسافت 230 کیلومتر وبا ظرفیت انتقال گاز 100 میلیون متر مکعب در روز است یکی از مهمترین پروژه های در حال اجرای استان است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه اجرای این پروژه ها زمینه توسعه استان را فراهم می کند، بیان کرد: با اجرای این پروژه ها زمینه صادرات گاز به اقلیم کردستان عراق فراهم و انرژی مورد نیاز صنایع انرژی بر هم چون فولاد و پتروشیمی که قرار است در استان راه اندازی شود، تامین خواهد شد.

فعله گری ادامه داد: حداقل دو هزار نفر به طور مستقیم در این پروژه مشغول به کار شدند و براساس زمان بندی انجام شده اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه 741 کیلومتر شبکه گازرسانی دراستان اجرا شده است، اضافه کرد: از این میزان 638 کیلومتر در روستاها و 103 کیلومتر هم گازرسانی در شهرهای استان انجام شده است.

وی عنوان کرد: تا پایان سال گذشته 9 هزار و 454 کیلومتر لوله گذاری دراستان انجام گرفته و این میزان تاکنون به 9 هزار و 590 کیلومتر رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه 32 درصد شبکه گازرسانی در مناطق شهری و 68 درصد هم در مناطق روستایی استان اجرا شده است، اظهارداشت: تاپایان سال گذشته 12 هزار و 434 انشعاب در استان نصب شده که از این تعداد 9 هزار و 638 انشعاب روستایی و مابقی شهری بوده است.

فعله گری ادامه داد: مجموع علمک های نصب شده دراستان 258 هزار و 356 مورد است که 105 هزار و 474 مورد آن روستایی و مابقی هم شهری است.

وی ضریب عملکردی شرکت گاز استان در بهش روستاهای گازدار را 8.2 درصد خواند و عنوان کرد: سال گذشته گازرسانی به 120 روستای استان آغاز شد و در 92 روستا هم به بهره برداری رسید و اینگونه تعداد روستاهای بهره مند از نعمت گاز دراستان به هزار و 126 روستا افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته به 173 واحد صنعتی دراستان گازرسانی شد، افزود: مجموع واحدهای صنعتی بهره مند از گاز استان در پایان سال گذشته 2 هزار و 2 مورد بوده و تاکنون هم به 2 هزار و 39 مورد رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان عنوان کرد: در حال حاضر ضریب نفوذ گاز در بخش شهری استان 99.9 و در روستایی هم حدود 85 درصد است و در مجموع ضریب نفوذ گاز دراستان معادل 95.6 درصد که بالاتر از میانگین کشوری 80 درصد، است.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 20 مرداد 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 136

به "2039 واحد صنعتی در کردستان از نعمت گاز بهره مند هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2039 واحد صنعتی در کردستان از نعمت گاز بهره مند هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید