گونه جدید کرونا در فرانسه با تشخیص سخت تر، تست بعضی مبتلایان چهار بار منفی شد خبرنگاران

به گزارش مجله سرگرمی، مقام های حوزه بهداشت و درمان فرانسه در بیانیه ای اعلام کردند که یک گونه جهش یافته از ویروس کرونا در منطقه برتاین این کشور گزارش شده است که در بعضی موارد با آزمایش های فعلی پی سی آر تشخیص داده نشدند.

گونه جدید کرونا در فرانسه با تشخیص سخت تر، تست بعضی مبتلایان چهار بار منفی شد خبرنگاران

با ما همراه باشید و با تور فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ، با این حال اداره کل بهداشت فرانسه اظهار داشت که تجزیه و تحلیل اولیه نشان نمی دهد که این نوع جدید شدیدتر یا مسری تر از موارد قبلی باشد.

این نهاد دولتی توضیح داد که هشت مورد ابتلا به این گونه جدید در بیمارستانی در لنیون در منطقه برتاین گزارش شده است که چندین ابتلا با آزمایش پی سی آر تشخیص داده نشده است.

تست واکنش زنجیره ای پلیمراز یا پی سی آر برای تشخیص وجود آنتی ژن به جای پادتن استفاده می گردد.

مقامات فرانسوی تاکید نموده اند محققان در انستیتو پاستور در حال آنالیز این موضوع هستند که آیا اصلاحات ژنتیکی منجر به تشخیص دشوارتر گونه جدید شده است یا خیر.

یک منبع بیمارستانی به رسانه های فرانسه گفته است: تعجب آور برای ما این بود که تست پی سی آر بعضی از افراد مبتلا چهار بار منفی شد.

محققان در کوشش هستند تا معین نمایند آیا جهش به گونه ای است که ویروس در آزمایش پی سی آر بینی، غیرقابل تشخیص است؟ اگر این موضوع ثابت گردد شمار مبتلایان می تواند بسیار بیشتر باشد.

مقامات حوزه بهداشت منطقه برتاین در بیانیه ای گفت: تحقیقات برای معین چگونگی واکنش این گونه به واکسیناسیون و پادتن های ایجاد شده در عفونت های قبلی کووید-19 انجام خواهد شد.

نهاد های بین المللی حوزه بهداشت نیز نسبت به شناسایی گونه جدید هشدار داده اند.

تشکیل گونه های جدید از یک ویروس، روندی طبیعی است چراکه ویروس ها برای زنده ماندن در طول زمان تکثیر و جهش پیدا می نمایند. در حال حاضر نسبت به گونه های انگلیسی، آفریقای جنوبی و برزیلی ویروس کرونا هشدار داده شده است.

بنابر گزارش یورونیوز، مقامات فرانسوی این گونه را در گروه ردیابی طبقه بندی نموده اند. این گروه شامل هزاران گونه مختلفی است که به طور طبیعی در دنیا ظاهر می گردد و تنها بخش کوچکی از آن ها در نهایت مسائل خاص در حوزه بهداشت عمومی ایجاد می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 135810

به "گونه جدید کرونا در فرانسه با تشخیص سخت تر، تست بعضی مبتلایان چهار بار منفی شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گونه جدید کرونا در فرانسه با تشخیص سخت تر، تست بعضی مبتلایان چهار بار منفی شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید