کرونا چند برابر جراحی قلب باز قربانی می گیرد؟

به گزارش مجله سرگرمی، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: آمارها نشان می دهند که میزان مرگ ومیر افراد مبتلا به بیماری قلبی عروقی در اثر ابتلا به کرونا در حدود 13 درصد است.

کرونا چند برابر جراحی قلب باز قربانی می گیرد؟

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از ایرنا، دکتر فرزاد مسعود کبیر با بیان این مطلب گفت: برای روشن شدن میزان خطر ضروری است بدانیم که به طور معمول زمانی که یک بیمار قلبی به دلیل شدت بالای بیماری قلبی نیازمند عمل جراحی قلب باز می گردد خطر مرگ در اثر جراحی قلب باز حدود 2 درصد است. چنین آمار بالایی زنگ خطر کرونا را با شدت و قدرت بیشتری برای بیماران قلبی به صدا درمی آورد زیرا عملا این بیماران در صدر مرگ و میر به دلیل ابتلا به کرونا قرار دارند.

این متخصص قلب و عروق ادامه داد: هر چند میزان مرگ ناشی از کرونا برای جامعه بین 2 تا 3 درصد تخمین زده می گردد اما تحقیقات نشان می دهد که میزان مرگ در بعضی گروه ها مثل افراد مبتلا به بیماری قلبی- عروقی، افراد دیابتی و بیماران دارای سابقه نارسایی کلیوی و بیماری ریوی مزمن و افراد بالای 65 سال به طور چشمگیری بالاتر از افراد جوان و سالم است.

مسعود کبیر گفت: باید توجه داشت که این آمار شامل افرادی که پرولاپس (افتادگی یا شلی) دریچه میترال دارند، نمی گردد و نباید باعث نگرانی این دسته از افراد گردد.

افراد مبتلا به بیماری قلبی- عروقی باید توصیه های بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا را به دقت و جدیت رعایت نمایند:

پرهیز از دست دادن و روبوسی کردن

پرهیز از دید و بازدید و قرار دریافت در مکان های شلوغ و پرجمعیت

قرنطینه خانگی و عدم خروج از منزل حتی به منظور ورزش در فضاهای باز و کم تراکم

شستشوی مکرر دست ها با آب و صابون یا مایع دستشویی به مدت حداقل 20 ثانیه

استفاده از ماسک های جراحی (کاغذی) یا ماسک فیلتردار در صورت اضطرار برای خروج از منزل

ضدعفونی کردن دست ها، اجناس خریداری شده و لوازمی که در تماس با سطوح قرار گرفته اند با استفاده از محلول های ضدعفونی نماینده یا الکل اتیلیک 70 درصد

مصرف تمامی داروهای قلبی طبق دستور قبلی

تا حد امکان از مراجعه به مراکز درمانی اعم از درمانگاه ها، مطب ها و بیمارستان ها پرهیز کنید زیرا شانس آلوده شدن در این مکان ها بسیار بالاست.

در صورت بروز تب (بالای 37.3 درجه سانتیگراد صبح ها و بالای 37.6 درجه سانتیگراد عصرها)، لرز یا سرفه خشک ماسک بزنید و خود را در یک اتاق قرنطینه کنید و به مراکز درمانی مراجعه نکنید. می توانید با سامانه 4030 نیز در مورد دریافت مشاوره در مورد احتمال ابتلا به کرونا و اقدامات مقتضی تماس بگیرید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 80351

به "کرونا چند برابر جراحی قلب باز قربانی می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا چند برابر جراحی قلب باز قربانی می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید