کرونا و سلامت مادر و جنین

به گزارش مجله سرگرمی، در حال حاضر شواهدی وجود ندارد که نشان دهد کروناویروس می تواند برای زنان باردار و جنین آنان مشکل جدی به همراه داشته باشد. درصورتی که زنی در دوران بارداری به کروناویروس آلوده گردد آنالیز ها نشان می دهد احتمال آلوده شدن جنین به بیماری وجود ندارد.

کرونا و سلامت مادر و جنین

در طول دوران بارداری سیستم ایمنی بدن زنان دچار تغییراتی شده که آنان را در معرض عارضه های ناشی از ویروس هایی همچون آنفلوآنزا قرار می دهد.

هرچند کارشناسان اظهار داشتند کروناویروس جدید تاثیر ناچیزی بر زنان باردار و نوزادان آنان دارد یا بدون تاثیر است؛ اما از زمان شروع همه گیری بیماری کووید-19 بسیاری این پرسش را مطرح نموده اند که آیا بارداری در مدت شیوع کروناویروس بی خطر است؟

بنابر گفته متخصصان و کارشناسان انگلیسی در حال حاضر شواهدی وجود ندارد که نشان دهد کروناویروس می تواند برای زنان باردار و جنین آنان مشکل جدی به همراه داشته باشد. درصورتی که زنی در دوران بارداری به کروناویروس آلوده گردد آنالیز ها نشان می دهد احتمال آلوده شدن جنین به بیماری وجود ندارد.

گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO) نشان می دهد: تنها در هشت درصد از زنان بارداری که در چین به کروناویروس آلوده شده اند علائم شدید مشاهده شده و شرایط یک درصد از آنان وخیم گزارش شده است. بسیاری از بیماران دچار علائم خفیف بوده اند. علاوه بر این، حتی زنان بارداری که به دلیل ابتلا به بیماری کووید-19 مجبور به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی شده اند فرایند بهبود را طی نموده اند.

همچنین مطالعه دیگری که در چین انجام گرفت، نشان داد: کروناویروس جدید از مادر به جنین منتقل نمی گردد. محققان اظهار داشتند تمام نمونه های مایع آمنیوتیک، خون بند ناف و شیر مادر گرفته شده از زنان باردار مبتلا به بیماری کووید-19 منفی بوده است.

کارشناسان تاکید کردندکه زنان باردار مبتلا به بیماری های زمینه ای از قبیل: دیابت یا لوپوس، به دلیل آسیب پذیرتربودن باید تحت کنترل باشند.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: فرادید
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 78810

به "کرونا و سلامت مادر و جنین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا و سلامت مادر و جنین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید