کرونا در اروپا، از تداوم اعمال قرنطینه تا هشدار برلین درباره از کنترل خارج شدن بحران

به گزارش مجله سرگرمی، جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا نشان می دهد که کشورها در آستانه تعطیلات کریسمس یکی پس از دیگری قرنطینه سراسری را در دستور کار قرار می دهند و رئیس جمهور آلمان هم شرایط کرونایی در کشورش را جدی دانسته است.

کرونا در اروپا، از تداوم اعمال قرنطینه تا هشدار برلین درباره از کنترل خارج شدن بحران

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران کرونا و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی آن همچنان در اتحادیه اروپا ادامه دارد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

قرنطینه سراسری در هلند هم اعمال می گردد

جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا حاکی از آن است که هلند هم در آستانه قرنطینه سراسری قرار گرفته است. به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در این کشور کابینه دولت در نشست بحران درباره تشدید محدودیت ها تصمیم گیری می نماید.

وزیر بهداشت هلند شرایط را بسیار جدی عنوان نموده و اظهار داشته است که بیمارستان ها به ندرت می توانند در برابر این فشار بالا استقامت نمایند. از اواسط اکتبر محدودیت ها در کشور هلند تمدید شده است.

حدود 6 هفته است که در یونان محدودیت های شدیدی برای مهار کرونا حاکم است. حالا یونان می خواهد این محدودیت ها را کمی کاهش دهد.

یونان که حدود 11 میلیون سکنه دارد روز یکشنبه از 693 مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد. 3625 نفر در این کشور از زمان شیوع کرونا جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده اند.

درخواست ایتالیا برای شروع هم زمان واکسیناسیون در همه کشورهای اروپایی

کمیسر کرونای دولت ایتالیا درخواست نموده که اولین واکسیناسیون علیه کرونا باید در همه کشورهای اروپایی به صورت هم زمان انجام گردد. وی درباره اینکه این روز چه روزی خواهد بود و چه تعداد در سطح اتحادیه اروپا باید واکسینه شوند چیزی نگفت.

وی اعلام نمود که اولین مرحله واکسیناسیون در ایتالیا احتمالا اواسط ژانویه خواهد بود. به گفته وی در اولین مرحله ساکنان خانه های سالمندان و پرسنل آن که حدود 1.8 میلیون نفر هستند واکسینه می شوند.

هشدار به کشورهای صنعتی درباره تقسیم ناعادلانه واکسن

سازمان همکاری و توسعه مالی (OECD) به آلمان و دیگر کشورهای صنعتی درباره موضع خودخواهانه در استراتژی واکسیناسیون علیه کرونا هشدار داده و گفته است: بعضی کشورها خیلی واکسن دارند و بعضی اصلا ندارند.

خوزه آنگل گوریا، دبیر کل سازمان همکاری و توسعه مالی در مصاحبه با روزنامه دی ولت آلمان این پرسش را مطرح نموده است: چرا ما به 5 میلیارد نفری که در کشورهای فقیرتر زندگی می نمایند فکر نمی کنیم؟ وی تاکید نمود که واکسن کرونا باید عادلانه تر تقسیم گردد.

وی تاکید نمود: این ویروس تازه زمانی شکست خواهد خورد که در همه جای جهان مغلوبه گردد.

اعمال قرنطینه سراسری در لیتوانی

دولت جدید لیتوانی هم برای مهار کرونا و به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان قرنطینه سراسری اعلام نموده است. این محدودیت های شدید از روز چهارشنبه در این کشور برقرار می گردد. این شرایط قرنطینه ای بر اساس تصمیمات اتخاذ شده تا 31 ژانویه سال 2021 برقرار خواهد بود.

در لیتوانی از زمان شیوع کرونا بیش از 93 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و 815 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

هشدار مقام های آلمانی درباره عواقب عدم پایبندی به محدودیت های سخت

مقامات آلمانی در آستانه اعمال قرنطینه سخت در کشورشان برای مهار کرونا از این محدودیت ها استقبال نموده و درباره عواقب عدم رعایت کامل آن هشدار دادند.

آلمان برای مقابله با بحران کرونا از روز چهارشنبه قرنطینه سراسری را در این کشور اعمال می نماید و این محدودیت های شدید حداقل تا 10 ژانویه در این کشور برقرار خواهد بود.

بسیاری از سیاستمداران و مقامات آلمانی از اعمال این محدودیت ها استقبال نموده اند.

کارل لایترباخ، از سیاستمداران حزب سوسیال دموکرات و مشاوران کرونایی دولت مرکل در پیامی توئیتری از اعمال این محدودیت ها استقبال نموده و بر لزوم اجرای سریع تر آن تاکید نمود.

لایترباخ در عین حال در این باره ابراز تردید کرد که تا 10 ژانویه بتوان با این محدودیت ها نرخ مبتلایان را به اندازه ای رساند که دنبال کردن زنجیره سرایت ها برای کادر درمان حاصل گردد. وی تاکید نمود که در این صورت باید این محدودیت ها تمدید گردد.

مارکوس زودر، نخست وزیر ایالت بایرن و رئیس حزب سوسیال مسیحی آلمان هم خواهان اجرای حدبیشتری محدودیت های تصمیم گرفته شد و گفت: کرونا از کنترل خارج شده است. بنابراین ما باید اکنون قاطعانه عمل کنیم. وی هشدار داد که در صورت عدم پایبندی کامل به این قوانین آلمان می تواند به معضلی برای اروپا تبدیل گردد.

مرگ یک آلمانی در هر 3 دقیقه بر اثر کرونا

این سیاستمدار بلند پایه آلمانی گفت: هر سه دقیقه یک نفر در آلمان در اثر ابتلا به کرونا جان می دهد و ما باید به والدین و پدربزرگ ها و مادربزرگ های خود فکر کنیم.

کریستین لیندر، رئیس حزب لیبرال دموکرات آلمان هم این محدودیت های شدید اعمال شده را به عنوان ترمز اضطراری ارزیابی نموده و در عین حال گفت: این ترمز اضطراری جایگزین یک استراتژی بلند مدت به ویژه برای محافظت از گروه های خطر نیست. اکنون باید از دوران قرنطینه برای توسعه یک استراتژی بلند مدت استفاده گردد.

آنتون هوفرایتر، رئیس فراکسیون سبزها در مجلس آلمان هم تصمیمات دولت برای تشدید محدودیت ها را تمجید نموده و این اقدامات را یک نقطه عطف سخت برای خیلی ها ارزیابی نموده و گفت: شرایط در کشور درماتیک است. دولت فدرال آلمان باید در این اوضاع اطمینان حاصل کند که یاری های مالی محدود نشده است.

هشدار درباره رکود مالی جدید در آلمان

انستیتوهای مهم مالی در آلمان به دلیل تشدید محدودیت های مقرر در کشورشان که از روز چهارشنبه شروع می گردد درباره رکود جدید مالی هشدار داده اند.

یورگ کرومر، اقتصاد دادن ارشد کامرز بانک آلمان در مصاحبهیی اعلام نموده که آلمان باید خود را برای رکود مالی دومی آماده کند.

وی همچنین گفته است: خطرات مالی به صورت قابل توجهی افزایش پیدا نموده چرا که یک کانال مهم فروش صنعت آلمان با تعطیلی خرده فروشی ها بسته شده است. به گفته وی به این ترتیب بیش از هر زمان دیگری کاهش فراوری ناخالص ملی در سه ماهه چهارم امسال میلادی پیش بینی می گردد. این مقام مالی گفت: ما انتظار کاهش فراوری ناخالص ملی حدود یک درصدی نسبت به 3 ماهه قبلی را داریم.

به گفته این مقام مالی در آلمان از آنجایی که قسمت عمده ای از اوایل سال 2021 احتمالا تحت تاثیر قرنطینه سراسری قرار خواهد گرفت انتظار کاهش مجدد بازده مالی در سه ماهه ابتدایی این سال وجود دارد.

رئیس انستیتو تحقیقات مالی در آلمان (DIW) هم درباره عواقب منفی یک قرنطینه طولانی تر در آلمان هشدار داده است.

رئیس این انستیتوی مهم مالی در آلمان تداوم قرنطینه را عامل خسارات مالی قابل توجه به کشور دانسته است.

آرمین لاشت، نخست وزیر ایالت نوردراین- وست فالن آلمان هم به شهروندان درباره در پیش رو بودن دورانی سخت هشدار داده است.

وی گزارش ها از بخش های مراقبت های ویژه آلمان را دراماتیک ارزیابی نموده است. به گفته وی از اکتبر شمار بیماران بستری شده در این بخش ها در ایالت تحت حاکمیت وی چهار برابر شده است.

اعتراضات ضد محدودیت ها در دوسلدورف

مخالفان محدودیت های کرونایی هم روز گذشته با رژه خودروها در دوسلدورف اعتراض کردند.

این اعتراضات بعد از تصمیم گیری دولت برای تشدید محدودیت ها برگزار گردید. یکی از معترضان اعلام نمود که این محدودیت های جدید صدها هزار صندلی شغلی را نابود می نماید.

اشتاین مایر: شرایط کرونایی بسیار جدی است

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان همم در آستانه شروع دوران قرنطینه سخت در آلمان انسان ها را به حفظ انسجام و اطمینان با وجود محدودیت ها فراخوانده و اعلام نمود: من اطمینان دارم که مسئولیتی که ما اکنون از خود نشان می دهیم و بارهایی که ما اکنون و مدتی دیگر باید متحمل شویم بی فایده نیست. این فشارها سرانجام کرونا را برای ما نزدیکتر می نماید.

وی روز دوشنبه در سخنانی گفت :هفته آینده آزمونی برای همه ما است. اشتاین مایر شرایط کرونایی را بسیار جدی ارزیابی نموده و از شهروندان خواست جشن های کریسمس و خریداری هدایا را به بعد موکول نمایند و سلامت خود و اطرافیان را در اولویت قرار دهند.

وی درباره خطر از کنترل خارج شدن کرونا سخن گفته و تاکید نمود: هدف ما باید این باشد که شمار مبتلایان را کاهش دهیم و پایین نگه داریم. این تنها زمانی اتفاق می افتد که ما در هفته های آینده ارتباطات خود را کاملا محدود کنیم.

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای حدود 16362 نفر دیگر به کرونا در عرض 24 ساعت و 188 مرگ کرونایی در این مدت اطلاع داد.

کرونا عامل کاهش درآمد شهروندان آلمانی

نتایج یک آنالیز هم نشان می دهد که بحران کرونا به کاهش درآمد بیشتر شهروندان آلمانی منجر شده است. روزنامه زوددویچه سایتونگ با استناد به یک آنالیز موسسه علوم مالی و اجتماعی (WSI) نوشت: در ماه نوامبر 40 درصد از از کارمندان از کاهش درآمد خود اطلاع داده اند. بر این اساس نسبت کسانی که در نتیجه بحران کرونا در آمد خود را از دست داده و یا در حال از دست دادن هستند از ماه ژوئن حدود 8 درصد افزایش پیدا نموده است.

پیش بینی انجمن بیمارستان های آلمان درباره افزایش بستری ها در آی سی یوها

انجمن بیمارستان های آلمان هم با وجود اعمال قرنطینه پیش بینی می نماید که تعداد بیماران در بخش های مراقبت های ویژه آلمان همچنان افزایش یابد. گرالد گاس، رئیس این نهاد بهداشتی در آلمان در این باره گفت: در دو هفته آینده آمار مبتلایان در کشورمان همچنان افزایش خواهد یافت. قرنطینه با تاخیر تاثیرات خود را نشان می دهد.

وی پیش بینی کرد که شمار بیماران بستری در بخش های مراقبت های ویژه از حدود 4500 نفر فعلی به 5 هزار نفر افزایش یابد.

قرنطینه سراسری در دستور کار دولت ایتالیا

ایتالیا هم قرنطینه ای مشابه آلمان برای تعطیلات را در دستور کار قرار داده است. رسانه های ایتالیایی گزارش دادند که دولت ایتالیا می تواند از 24 دسامبر تا حداقل 2 ژانویه تمام کشور را منطقه کرونایی قرمز اعلام کند. به این ترتیب محدودیت های آمد و شد و تعطیلی کسب و کارها گسترش می یابد. قرار است امروز (دوشنبه) نخست وزیر ایتالیا با کابینه خود در این باره مذاکراتی را انجام دهد.

شب گذشته نهادهای بهداشتی ایتالیا از ابتلای 17938 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت و 484 مرگ کرونایی جدید در این مدت اطلاع دادند.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 2376852 نفر به کرونا مبتلا شده و 57911 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم تا به حال 1849403 نفر به کرونا مبتلا شده و 64170 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 1843712 نفر به کرونا مبتلا شده و 64520 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در اسپانیا هم تا به حال 1741439 نفر به کرونا مبتلا شده و 47624 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

در آلمان هم تا به حال 1338483 نفر به کرونا مبتلا شده و 22406 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 بهمن 1399 بروزرسانی: 2 بهمن 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 124559

به "کرونا در اروپا، از تداوم اعمال قرنطینه تا هشدار برلین درباره از کنترل خارج شدن بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تداوم اعمال قرنطینه تا هشدار برلین درباره از کنترل خارج شدن بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید