کرونای آفریقایی آنتی بادی کم تری تولید می کند؟

به گزارش مجله سرگرمی، تهران (پانا) - به گفته دبیر انجمن ویروس شناسی جهش های متعدد ویروس کرونا برنامه تولید واکسن در سراسر دنیا را تغییر می دهد.

کرونای آفریقایی آنتی بادی کم تری تولید می کند؟

به گزارش فارس، امیر قائمی دبیر انجمن ویروس شناسی ایران و دانشیار انستیتو پاستور ایران در برنامه روزنه در خصوص الگوی جهش های ویروسی، گفت: هر ویروس در چرخه زندگی خود به طور طبیعی جهش ها و تغییرات متعددی را تجربه می کند.

وی با اشاره به این که ویروسِ جهش یافته یک ویروس جدید است، گفت: ویروس کرونا پس از شیوع در کشور چین با چرخش در کشورهای مختلف گونه های جدیدی پیدا کرد که از جمله آن ها می توان به گونه های آفریقایی و برزیلی و هندی و انگلیسی و کالیفرنیا اشاره کرد.

دبیر انجمن ویروس شناسی با اشاره به این که ویروس کرونا یک پروتئین شاخدار در بافت خود دارد، توضیح داد: این پروتئین شاخدار قفل موجود در سطح سلول های بدن که گیرنده ویروس هستند را باز می کند.

وی اضافه کرد: اگر جهش ویروس عملکرد پروتئین شاخدار را ارتقا دهد، قدرت سرایت و عفونت پذیری ویروس بیشتر می شود.

امیر قائمی ادامه داد: افزایش قدرت انتقال کرونا در جهش های جدید باعث می شود تا میزان مرگ و میر و ابتلا در سطح دنیا افزایش پیدا کند.

وی با اشاره به ویروس کرونای هندی، توضیح داد: کرونای هندی از تجمیع گونه های آفریقای جنوبی و برزیلی و کالیفرنیا ساخته شده است.

دانشیار انستیتو پاستور اضافه کرد: انتظار می رود که جهش هندی کرونا، میزان عفونت پذیری و قدرت سرایت ویروس را ارتقا دهد.

وی اضافه کرد: گونه آفریقایی کرونا میزان تولید آنتی بادی در بدن انسان را کاهش می دهد.

امیر قائمی با اشاره به تاثیر واکسن در گونه های جدید ویروس کرونا، توضیح داد: به نظر می رسد که بیشتر واکسن های کرونا در مقابل ویروس آفریقای جنوبی کارکرد و تاثیر مطلوبی ندارند.

وی تاکید داشت: جهش های متعدد ویروس کرونا برنامه تولید واکسن در سراسر دنیا را تغییر می دهد.

دبیر انجمن ویروس شناسی در بخش دیگری از سخنان خود در برنامه روزنه گفت: عموم مردم با رعایت موازین بهداشتی و محدودیت های کرونایی می توانند از ابتلا به تمام گونه های کرونا جلوگیری کنند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 خرداد 1400 بروزرسانی: 20 خرداد 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 144304

به "کرونای آفریقایی آنتی بادی کم تری تولید می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونای آفریقایی آنتی بادی کم تری تولید می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید