کاهش ابتلا به سرطان با مصرف تنها یک دوز واکسن HPV

به گزارش مجله سرگرمی، محققان در مطالعات جدید خود دریافتند که مصرف تنها یک دوز واکسن HPV می تواند باعث کاهش ابتلا به سرطان گردد.

کاهش ابتلا به سرطان با مصرف تنها یک دوز واکسن HPV

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، بسیاری از افرادی که ویروس HPV را دریافت می نمایند تا دو سال سیستم ایمنی بدنشان به طور طبیعی این ویروس را از بین می برد اما زمانی که این عفونت افزایش یابد می تواند منجر به سرطان گردد. این ویروس مسئول 99 درصد از سرطان های دهانه رحم، واژن، معقد و زگیل های تناسلی است.

براساس گزارش نیوزساینتیست، برای درک اینکه چه میزان دوزی از این واکسن برای کاهش خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم مناسب است، محققان اطلاعاتی از یک چهارم میلیون زن استرالیایی که واجد شرایط مصرف این واکسن بودند را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

این تیم تحقیقاتی با تجزیه و آنالیز واکسیناسیون HPV و موارد سرطان دهانه رحم دریافت، زنانی که سه دوز از این واکسن را مصرف نموده اند 41 درصد و زنانی که یک الی دو دوز از این واکسن را استفاده نموده بودند، 35 الی 39 درصد کمتر از زنان بدون واکسن دچار تغییرات سلولی قبل از سرطان شده بودند.

طبق این گزارش، این داده ها نشان می دهد که حتی مصرف یک دوز از این وا کسن می تواند برای یاری به کاهش ابتلا به سرطان دهانه رحم یاری کند.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 34452

به "کاهش ابتلا به سرطان با مصرف تنها یک دوز واکسن HPV" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ابتلا به سرطان با مصرف تنها یک دوز واکسن HPV"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید