کانادا در فروش تجهیزات نظامی به عربستان موارد نقض حقوق بشر را نادیده گرفته است

دیدبان حقوق بشر با انتشار بیانیه ای بیان کرد: فروش تجهیزات نظامی کانادا به عربستان سعودی، نگرانی های مربوط به نقض جدی حقوق بشر در داخل این کشور و یمن را نادیده گرفته است.

کانادا در فروش تجهیزات نظامی به عربستان موارد نقض حقوق بشر را نادیده گرفته است

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، در حالی که استفان دیون وزیر خارجه کانادا اخیرا اعلام نموده است که کانادا 15 میلیارد دلار خودروهای زرهی سبک به عربستان سعودی خواهد فروخت، دیدبان حقوق بشر از این اقدام کانادا انتقاد نموده است.

دیدبان حقوق بشر با انتشار بیانیه ای بیان کرد: فروش تجهیزات نظامی کانادا به عربستان سعودی نشانگر بی توجهی مقام های کانادایی به نگرانی های مربوط به نقض حقوق بشر در عربستان و یمن بوده است.

بلکیس ویله گزارشگر دیدبان حقوق بشر تاکید نمود: در حالی که نقدها جهانی از موارد نقض حقوق بشر از سوی عربستان در یمن رو به افزایش است، اعلام فروش تجهیزات نظامی کانادا موجب تعجب و شگفتی است.

وی در ادامه توضیح داد: مقام های سعودی از خودروهای زرهی سبک برای سرکوب اعتراضات در مناطق شرقی این کشور استفاده نموده اند.

وی اضافه نمود: فروش هر گونه تجهیزات نظامی کانادا به عربستان در شرایطی است که ریاض همچنان به بمباران یمن ادامه می دهد، حملاتی که تاکنون موجب کشته و زخمی شدن هزاران غیر نظامی شده است.

در مارس 2015 میلادی، ائتلاف به رهبری عربستان سعودی حملات هوایی علیه یمن را شروع کردند. سازمان ملل اعلام نموده است که بیش از 3200 غیر نظامی در جریان این درگیری ها جان خود را از دست داده اند.

7

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 8 مهر 1398 شناسه مطلب: 41806

به "کانادا در فروش تجهیزات نظامی به عربستان موارد نقض حقوق بشر را نادیده گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کانادا در فروش تجهیزات نظامی به عربستان موارد نقض حقوق بشر را نادیده گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید