ژاپن پیشنهاد میانجیگری داد

به گزارش مجله سرگرمی، ایسنا نوشت: ژاپن با در نظر دریافت اقدام ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی خود گفت که خواستار به کار گیری روابط دیرینه ژاپن با ایران برای صلح و ثبات منطقه ای است و به گفته یک منبع مطلع در وزارت امور خارجه این کشور، ژاپن می تواند میان آمریکا و ایران میانجی گری کند.

ژاپن پیشنهاد میانجیگری داد

به گزارش روزنامه ژاپن تایمز، دولت ژاپن امیدوار است که بتواند در راستای حفظ توافق هسته ای ایران میان آمریکا و ایران میانجی گری کند.

یاسوتوشی نیشیمورا، معاون دبیر کابینه ژاپن روز پنج شنبه در یک کنفرانس خبری به دنبال تصمیم ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی خود اظهار کرد: ما به این توجه داریم که ایران در حال خارج شدن از توافق هسته ای است.

وی با در نظر دریافت این موضوع فت: ما قصد داریم با به کارگیری روابط محبت آمیز دیرینه خود با ایران به صلح و ثبات منطقه ای یاری کنیم.

همچنین یک منبع مطلع در وزارت امور خارجه ژاپن با ادعای این که هر دو طرف به دنبال مذاکره هستند درباره نقش ژاپن برای میانجیگری گفت که محدودیتی وجود دارد اما ژاپن می تواند نقشی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه با صدور بیانیه ای خطاب به کشورهای عضو برجام، تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی مردم ایران و در اعمال حقوق خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام، از 18 اردیبهشت 98 بعضی تعهدات خود در توافق برجام را متوقف می نماید.

دونالد ترامپ به دنبال این اقدام متقابل ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی خود عنوان نمود: چیزی که در رابطه با ایران مایلم شاهدش باشم؛ این است که آنها با من تماس بگیرند.

41310310

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 23033

به "ژاپن پیشنهاد میانجیگری داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن پیشنهاد میانجیگری داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید