چین: واکسن کرونا روی میمون با موفقیت آزمایش شد

به گزارش مجله سرگرمی، محققان شرکت داروسازی سینو واک بیوتک پکن ادعا می نمایند برای نخستین بار واکسن کرونا ساخت این شرکت را با موفقیت، روی نوعی میمون به نام رزوس آزمایش نموده اند.

چین: واکسن کرونا روی میمون با موفقیت آزمایش شد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش ایرنا به نقل از مجله ساینس، این واکسن که از یک فرمولاسیون قدیمی و متشکل از یک نسخه شیمیایی غیر فعال ویروس ساخته شده است هیچ عارضه جانبی آشکاری در میمون ها ایجاد ننموده و آزمایش انسانی آن هم از 16 آوریل (28 فروردین) شروع شده است.

محققان این شرکت دارو سازی دو دوز مختلف از واکسن COVID-19 خود را به 8 میمون تزریق کردند این میمون ها سه هفته بعد به طور مصنوعی با ویروس فعال کرونا آلوده شدند محققان یک هفته بعد نتیجه گرفتند در ریه های 4 میمونی که واکسن با دوز بالا تزریق نموده بودند، هیچ اثری از ویروس دیده نمی گردد، اما 4 میمون دیگر که واکسن را در دوز های کمتری دریافت نموده بودند ویروس به طور نسبی در بدنشان وجود داشت، اما قابل کنترل بود.

منگ واینینگ مدیر ارشد سینوواک در امور نظارتی خارج از کشور می گوید: نتایج آزمایش بالینی این واکسن اعتماد به نفس زیادی به ما می دهد که واکسن در انسان هم کار می نماید.

فلورین کرامر ویروس شناس دانشگاه آیکان نیویورک که شرایط بسیاری از واکسن های مختلف COVID-19 در حال ساخت را آنالیز نموده است در خصوص آزمایش این واکسن گفته است: من آن را دوست دارم به نظر می رسد که جواب داده است.

او گفته است آنچه من بیشتر از همه دوست دارم این است که بسیاری از فراوری نمایندگان واکسن، همچنین در کشور های با درآمد پایین، می توانند چنین واکسنی فراوری نمایند.

اما داگلاس رد از دانشگاه پیتسبورگ که در حال تهیه و آزمایش واکسن های COVID-19 بر روی میمون ها است می گوید تعداد میمون هایی که آزمایش روی آن ها اجرا شده است کمتر از چیزی بوده است که بتوان آن را تعمیم داد.

نگرانی دیگر این است که میمون ها علائم شدیدی را که SARS-CoV-2 در انسان ایجاد می نماید ایجاد نمی نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 3 تیر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 87214

به "چین: واکسن کرونا روی میمون با موفقیت آزمایش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: واکسن کرونا روی میمون با موفقیت آزمایش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید