چین اتهام مداخله در انتخابات میان دوره ای آمریکا را رد کرد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دونالد ترامپ روز چهارشنبه دولت چین را به کوشش برای مداخله در انتخابات میان دوره ای کنگره آمریکا متهم کرد و مدعی شد که پکن به دلیل موضع ستیزه جویانه وی در حوزه تجارت تمایل ندارد حزب جمهوریخواه آمریکا در این انتخابات به پیروزی برسد.

چین اتهام مداخله در انتخابات میان دوره ای آمریکا را رد کرد

ترامپ در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که موضوع آن ظاهراً منع اشاعه تسلیحات کشتارجمعی بود؛ با طرح یک ادعای جدید گفت: چین در کوشش است تا در انتخابات آتی ما که در نوامبر 2018 برگزار می گردد، به ضررِ دولت من مداخله کند.

ترامپ که از زمان تصدی مقام ریاست جمهوری آمریکا (ژانویه 2017) برای نخستین بار ریاست یک نشست شورای امنیت را برعهده داشت، هیچگونه ادله ای برای این ادعای خود ارائه نکرد؛ اتهامی که چین فوراً در همین نشست آن را رد کرد.

وانگ ئی وزیر خارجه چین خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: ما در امور داخلی هیچ کشوری دخالت نکرده و نخواهیم کرد. ما از پذیرش اتهامات ناصواب علیه چین امتناع می کنیم.

لازم به ذکر است که در پی اتهامات وارده از سوی ترامپ علیه چین مبنی بر کوشش پکن برای ربودن مالکیت معنوی، محدود ساختن دسترسی به بازار خود و اعطای سوبسیدهای ناعادلانه به شرکتهای دولتی چین، جنگ تجاری میان پکن- واشنگتن شدت گرفته است.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 3946

به "چین اتهام مداخله در انتخابات میان دوره ای آمریکا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین اتهام مداخله در انتخابات میان دوره ای آمریکا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید