چطور تایلند شیوع کرونا را مهار کرد ، لشگر یک میلیونی داوطلبان به یاری می آیند

به گزارش مجله سرگرمی، تایلند که با قرنطینه عمومی از شیوع گسترده کرونا جلوگیری کرد، اکنون با لشگری از کارکنان بهداشتی داوطلب، کنترل شدید مرزی و رعایت فاصله گیری جسمی آماده بازگشایی اقتصادش می گردد.

چطور تایلند شیوع کرونا را مهار کرد ، لشگر یک میلیونی داوطلبان به یاری می آیند

با تور تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از بلومبرگ تایلند که نخستین کشوری بیماری کووید-19 را در خارج از چین شناسایی کرد، اما توانسته است شمار عفونت ها را در این کشور در حدود 3100 مورد نگهدارد. شمار موارد روزانه کووید-19 در ماه گذشته در این کشور یک رقمی بوده است و مقامات اکنون به تدریج اقدامات قرنطینه را کاهش می دهند.

رستوران ها و فروشگاه های عظیم دوباره در حال بازگشایی هستند و بسیاری از هتل ها برای گردشگران داخلی اتاق رزرو می نمایند.

در حالیکه فعالیت های مالی در حال افزایش است، بخشی از راهبرد برای جلوگیری از موج دوم شیوع، به کار دریافت شبکه ای از یک میلیون کارکنان بهداشتی داوطلب است برای پایش موارد جدید بیماری است تا به سرعت اقدامات لازم انجام گردد.

ریچارد براون، رئیس دفتر سازمان جهانی بهداشت در بانکوک می گوید: این داوطلبان سربازان پیاده بهداشت عمومی هستند.

به گفته او توانایی تایلند برای اجرای سریع ردیابی تماس (یافتن افراد در تماس با بیماران شناسایی شده کرونا) به محدود کردن انتشار محلی بیماری یاری کرد.

این داوطلبان کارهایی را مانند آنالیز علائم در افراد و ارزیابی اینکه آیا افراد ورودی جدید به یک روستا یا شهر باید آزمایش شوند، انجام می دهند.

مردم تایلند عموما دستورالعمل های مربوط به فاصله گیری اجتماعی و بهداشت شخصی را رعایت کردند. یک آنالیز وزارت بهداشت نشان می دهد تقریبا همه مردم در فضاهای ماسک می زنند و دو سوم شان فاصله دو متری از دیگران را رعایت نمایند.

براون می گوید: تایلند سرمایه اجتماعی بالایی دارد. احساس وظیفه نسبت به افرادی دیگر واقعا بالا است.

به گفته براون البته احتمال موج دوم را نمی توان کنار گذاشت، بنابراین دولت همچنان بر فاصله گیری، ماسک زدن و رعایت بهداشت شخصی تاکید می نماید.

تایلند روز سه شنبه 20 خرداد فقط دو مورد جدید عفونت با ویروس کرونا گزارش کرد و موردی از مرگ ناشی از آن گزارش نکرد. شمار کلی موارد ثابت شده کرونا تا به حال در این کشور 3121 مورد و شمار کلی مرگ های ناشی از آن 58 مورد است.دو مورد جدید گزارش شده هم دو شهروند تایلندی بودند که از عربستان سعودی و هلند به کشورشان بازگشته بودند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 27 خرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 85849

به "چطور تایلند شیوع کرونا را مهار کرد ، لشگر یک میلیونی داوطلبان به یاری می آیند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور تایلند شیوع کرونا را مهار کرد ، لشگر یک میلیونی داوطلبان به یاری می آیند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید