پیغام مهم رئیس دولت اصلاحات درباره انتخابات

به گزارش مجله سرگرمی، تهران (پانا) - رئیس دولت اصلاحات پیامی به دومین کنگره ملی مجمع ایثارگران با موضوع ایثاگری و انتخابات صادر کرد.

پیغام مهم رئیس دولت اصلاحات درباره انتخابات

متن پیغام رئیس دولت اصلاحات به دومین کنگره ملی مجمع ایثارگران، به توضیح زیر است:

پیشاپیش حلول سال نو را به اعضاء محترم مجمع ایثارگران و گردهم آیندگان در این مجمع شادباش می گویم و از خداوند منان طلب می کنم که حال آنان و حال همه ملت شریف را نیکو گرداند. ایثارگری، عنوانی بلند و باشکوه است و همه آنان که مفتخر به داشتن این عنوان اند باید در پایبندی به لوازم این عنوان پیشقدم باشند و اجازه ندهند که فرصت طلبانه، کاسب کارانه و یا از سر اشتباه ولو با حسن نیت از آن سوءاستفاده شود. ایثارگری یعنی آنچه به مصلحت آیین و کشور و مردم است بر منافع شخصی و گروهی ترجیح داده شود و حتی جان گران مایه در برابر آنچه گرانتر از جان است در صورت اقتضاء فدا شود.

نمونه روشن ایثارگری را در هنگامه جنگ تحمیلی در جبهه ها و پشت جبهه ها شاهد بودیم.

جمهوری اسلامی که حاصل انقلاب عظیم است مرهون ایثارگری ملت است و برای برپایی و باروری آن خون عزیزترین فرزندان اسلام و ایران فدا شده است و هزینه های سنگین جانی و مالی برای آن پرداخت شده است و امروز عظیمترین سیاست ایثارگری عبارتست از: مجاهدت عالمانه و متعهدانه برای خنثی کردن کوشش ها و رویکردهایی که محتوای جمهوری اسلامی را تحریف و در عمل آن را به ضد خود تبدیل می کند.

شناخت و شناساندن پایه ها و مایه های جمهوریت و نیز اسلامیت سازگار با آن در عرصه حیات اجتماعی برای جلوگیری از این تحریف و انحراف و وظیفه ایثارگران در این امر بیش از دیگران است. انتخابات آزاد نماد جمهوریت است که مشروعیت ارکان قدرت و همه حکومت را معین می کند و حاکمیت مردم بر سرنوشت را متجلی می کند.

در جمهوری اسلامی همه افراد از هر قوم و قبیله و آیین و طبقه، شهروند به حساب می آیند و باید بیایند و تامین مصالح ملی و استقرار عدالت در همه عرصه های مالی، سیاسی و اجتماعی و مدنی و قضایی و تقنینی و اجرایی مدنظر است و باید باشد.

ایثارگر کسی است که از این جمهوریت و از تمامیت ارضی و نیز دفاع از آیین و میهن و مردم در برابر فزون خواهی و تهدیدها و توطئه های بیرونی و حق و حرمت مردم که صاحبان اصلی انقلاب و کشورند پیشقدم است و در عین حال بر تعامل سازنده با رعایت اصول با دنیا برای تامین مصالح ملی پیشقدم است و بر عدالت و برخورداری مردم از زندگی امن و آبرومند برای همگان بخصوص طبقات محروم تر جامعه تاکید جدی دارد و نقد منصفانه قدرت و هشداردادن به حاکمان برای تن دادن به لوازم جمهوری اسلامی و ارائه راهکار های عالمانه برای اصلاح و بهبود امور مورد اهتمام او است.

موفقیت همه عزیزان در شناخت وظیفه دینی، انقلابی و ملی و عمل به آنها را از پروردگار خواستارم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 17 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 140347

به "پیغام مهم رئیس دولت اصلاحات درباره انتخابات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام مهم رئیس دولت اصلاحات درباره انتخابات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید