پوتین با رئیس جمهور جدید مکزیک دیدار می نماید

خبرگزاری تاس روسیه گزارش داد، ولادیمیر پوتین مایل به برگزاری نشستی با رهبر منتخب مکزیت در اواخر سال جاری در کشور مکزیک یا آرژانتین است.

پوتین با رئیس جمهور جدید مکزیک دیدار می نماید

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور که اول دسامبر کارش را به عنوان رئیس جمهوری جدید مکزیک شروع می نماید، دوشنبه حین جلسه ای با سفیر روسیه در مکزیک از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه برای شرکت در مراسم تحلیفش دعوت به عمل آورد.

پوتین در سال 2004 با بیسنته فوکس، رئیس جمهوری سابق مکزیک دیدار کرد و در جریان نشست جی 20 سال 2012 که با حضور بیست اقتصاد برتر دنیا انجام شد، حضور داشت. رهبر روسیه احتمالا در نشست 30 نوامبر تا اول دسامبر گروه بیست در آرژانتین شرکت خواهد نمود و زمانبندی آن با تحلیف لوپز اوبرادور تداخل دارد.

خبرگزاری تاس به نقل از یوری یوشاکوف، از مشاوران کرملین گزارش داد: آرژانتین آنچنان دور نیست بنابراین گزینه های متعددی برای آنالیز وجود دارد؛ یک پرواز به مکزیک یا نشستی در آرژانتین.

لوئیس ویدگارای، وزیر خارجه مکزیک نوامبر گذشته در بحبوحه کوشش برای یافتن بازارهای جایگزین ایالات متحده حین روند ادامه دار تجدیدنظر بر سر توافق تجارت آزاد آمریکای شمالی با سرگئی لاوروف، همتای روسش در مسکو دیدار کرد.

براساس بیانیه منتشر گردیده، در جریان نشست روز دوشنبه لوپز اوبرادور با ویکتور کورونلی، سفیر روسیه در مکزیک طرفین درباره رشد تعداد گردشگران روس در مکزیک، حذف ویزا برای گردشگران مکزیکی در روسیه و سرمایه گذاری آتی روسیه در بخش خودروسازی مکزیک بحث و تبادل نظر شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پوتین با رئیس جمهور جدید مکزیک دیدار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین با رئیس جمهور جدید مکزیک دیدار می نماید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید