پاریس: در زمینه ائتلاف دریایی باید با آمریکا هماهنگ باشیم

به گزارش مجله سرگرمی، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه با نگران کننده خواندن وضعیت خلیج فارس مدعی شد که تشکیل ائتلاف دریایی، برای کاستن از تنش های موجود است.

پاریس: در زمینه ائتلاف دریایی باید با آمریکا هماهنگ باشیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سخنگو و مدیر بخش اروپایی وزارت خارجه فرانسه چهارشنبه در نشست مطبوعاتی هفتگی در زمینه آخرین تحولات خلیج فارس و مواضع این کشور در این زمینه واکنش نشان داد.

به نوشته وبگاه وزارت خارجه فرانسه آنگس واندرمول سخنگو و مدیر بخش اروپای وزارت خارجه فرانسه در زمینه درخواست روز دوشنبه لندن برای توسعه ماموریت حفاظت دریایی در خلیج فارس همراه با دیگر کشورهای اروپایی گفت: وضعیت در خلیج فارس بسیار نگران کننده است. آزادی کشتیرانی در آنجا به چالش کشیده شده و این خطر نه تنها مانع از تجارت در آن منطقه که برای اقتصاد جهانی مهم است می شود، بلکه باعث تشدید تنش می شود. این مسئولیت متوجه مقامات ایرانی است که با آزادی کشتی استنا امپرو و خدمه آن گامی رو به جلو بردارند. وقت آن رسیده تا در پی راه حل های قوی جهت تنش زدایی بود.

این دیپلمات فرانسوی در پایان اضافه نمود: ما در حال بحث در مورد یک ابتکار اروپایی با شرکای انگلیسی و آلمانی و همچنین چند شریک دیگر برای افزایش اطلاعات خود در مورد وضعیت دریانوردی از طریق روش های نظارتی مناسب هستیم. هدف تسهیل عبور امن کشتی ها در منطقه است. این مرحله باید با هماهنگی با کشورهای اروپایی باشد. از منظر دیپلماتیک، ما همچنان خواهان ایجاد شرایطی برای گفت وگوی جامع منطقه ای در مورد امنیت دریایی هستیم. این طرح ابتکاری برای ما به منظور کاستن و رفع تنش است و با رویکرد آمریکایی فشار حداکثری متفاوت است. البته طرح ابتکاری ما باید به طور طبیعی با ایالات متحده در سطح عملیاتی هماهنگ شود.

بر اساس این گزارش، یک رسانه انگلیسی سه شنبه شب به وقت تهران مدعی شد که چند کشور اروپایی از طرح انگلیس برای تشکیل یک ناوگان تحت رهبری اروپا در خلیج فارس حمایت کرده اند.

خبرگزاری رویترز به نقل از سه دیپلمات ارشد اروپایی مدعی شد پس از طرح ایده انگلیس در زمینه تشکیل ائتلاف دریایی با مشارکت کشورهای اروپا، اینک فرانسه، ایتالیا و دانمارک از این طرح حمایت کرده اند. (جزئیات بیشتر)

پایانی پیام/م

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 33631

به "پاریس: در زمینه ائتلاف دریایی باید با آمریکا هماهنگ باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاریس: در زمینه ائتلاف دریایی باید با آمریکا هماهنگ باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید