ویروس کرونا؛ طراحی و ساخت تونل ضدعفونی کننده

به گزارش مجله سرگرمی، شرکت های دانش بنیان در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدام به طراحی گیت های ضد عفونی کرده است.

ویروس کرونا؛ طراحی و ساخت تونل ضدعفونی کننده

به گزارش ، یکی از شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز، در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا اقدام به طراحی گیت های ضد عفونی کرده است.

این گیت های ضد عفونی کننده در دو مدل Indoor و Ootdoor تولید می شود که می توان از آن جهت ضدعفونی کردن افرادی که قصد ورود و یا خروج از مکان ها و ساختمان ها را دارند بهره برد.

مهندس فدوی مدیر عامل شرکت دانش بنیان اکسون گفت: فرایند ضدعفونی کردن این گیت ها به شکلی طراحی شده است که زمانی که افراد از آن گذر می کنند تمامی اندام های آن ها با موارد ضد عفونی کننده مورد مه پاشی قرار می گیرد که این امر به از بین رفتن آلودگی از سطح بدن افراد می انجامد.

او افزود: در این دستگاه از سنسور های حرکتی استفاده شده که این امکان را فراهم می کند که تنها در زمان عبور افراد از این گیت ها فرآیند ضدعفونی کنندگی صورت پذیرد که این خود باعث صرفه جویی در مصرف مواد ضد عفونی کننده می شود.

مهندس فدوی اعلام کرد: مخزن 100 لیتری به کار رفته در این تونل ها مداومت کاری آن را برای مه پاشی در تمام مدت روز فراهم می آورد و همچنین کفی های مورد استفاده در این دستگاه جاذب. های مناسب آب بوده که مه پاشی های که به زمین می رسند را به خوبی جذب می کنند.

از قابلیت ها و امکانات گیت های ضد عفونی کننده می توان به طراحی زیبا و منحصر به فرد، ضد عفونی کردن کامل افراد به هنگام گذر از گیت، تعبیه نازل های مه پاشی در بهترین زوایای موجود، ابعاد و حجم کم و قابل استفاده در مکان ها و راهرو های کوچک، مصرف بهینه مواد ضدعفونی کننده با تعبیه سنسور های حرکتی، قیمت بسیار مناسب، مخزن 100 لیتری مواد ضد عفونی کننده، مورد استفاده در فضا های باز و تحمل بارندگی (مدل outdoor)، مناسب جهت عبور سریع عابران از تونل، اجرا و راه اندازی سریع و مه پاشی با سرعت بالا اشاره کرد.

مهندس فدوی گفت: بازار هدف این محصول هر مکانی است که نیاز به ضد عفونی کننده کردن افراد به هنگام ورود و یا خارج شدن از آن مکان را دارند، می باشد، که این مکان ها می تواند شامل بیمارستان ها، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، مراکز خرید، مجتمع های تجاری، کلینیک های پزشکی، شرکت ها، کارخانجات صنعتی، خانه های مسکونی و …باشد.

: تولید نانو پوششی با خواص ضدویروسی در مترو

گیت ضد عفونی کننده مدل outdoor مناسب مکان های باز است که مقاوم در برابر باد و باران و عوامل محیطی است که جهت استفاده در فضا های باز، ورودی های بیمارستان ها، ورودی پاساژ ها، پیاده رو ها و… طراحی شده است و گیت ضد عفونی کننده مدل indoor جهت استفاده در مکان های سرپوشیده، کلینیک های پزشکی و محیط هایی که کمتر در معرض عوامل محیطی قرار دارند مناسب است.

در این تونل ها توسط نازل های مه پاشی سه مرحله استریلیزاسیون صورت می گیرد که این نازل ها در بهترین زوایای موجود قرار گرفته اند تا بیشترین کارایی را در تابش مواد ضد عفونی کننده به محیط داخلی محفظه تونل را داشته باشند. این امر می تواند به رفع آلودگی و نابودی ویروس های احتمالی از بدن و وسایل افراد منجر شود.

گفتنی است: شرکت دانش بنیان اکسون مستقر در پارک جهت کنترل و مقابله با شیوع بیماری های تنفسی محصولات دیگری مانند تب سنج دیجیتال، ضدعفونی کننده های uv دستی و برای محیط را در دست طراحی و تولید دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 80826

به "ویروس کرونا؛ طراحی و ساخت تونل ضدعفونی کننده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویروس کرونا؛ طراحی و ساخت تونل ضدعفونی کننده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید