شرایط کرونا در کدام شهرهای تهران بهتر است؟، مردم از برگزاری تجمعات در عید غدیر خودداری کنند

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه در استان تهران هیچ شهری با شرایط سفید وجود ندارد، گفت: توصیه می کنیم تا مردم در عید غدیر از برگزاری مراسم جمعی خودداری کنند.

شرایط کرونا در کدام شهرهای تهران بهتر است؟، مردم از برگزاری تجمعات در عید غدیر خودداری کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در استان تهران در پاسخ به سؤال درباره آخرین شرایط کرونا در شهرهای استان تهران، بیان داشت: تقریباً در استان تهران با تعاریفی که داریم شهر سفیدی وجود ندارد و از نظر میزان معدل کم بودن ابتلا، در شهرهای پردیس و فیروزکوه تا حدودی در ری، در بخش هایی از اسلامشهر و رباط کریم را شاهد هستیم. البته این شرایط در این شهرها نسبی است و ممکن است ظرف 48 ساعت شرایط آنها عوض شود.

زالی اضافه کرد: البته به دلیل پیوستگی که بین تهران با شهرهای اطراف تهران وجود داشته و ممزوج است، عملاً خیلی به طبقه بندی در استان تهران معتقد نیستیم، بلکه معتقدیم اگر در شهری شرایط سفید اعلام می کنیم، بلافاصله در ظرف 24 ساعت بر اثر ترددهای پیوسته ای که بین تهران و شهرهای آن وجود دارد، شاهد تغییراتی باشیم.

وی اضافه کرد: استان البرز به عنوان استان همجوار تهران که تأثیرات و کنش های آنها نزدیک است، باز هم استان قرمز تلقی می شود، چرا که بحث های درون شهری و برون شهری استان به هم وابسته بوده و جمع زیادی از شهروندان در بین این دو استان تردد می کنند، بنابراین قرمز بودن هرکدام از این استان ها می تواند استان دیگر را متأثر کند.

وی در پاسخ به پرسش درباره برگزاری مراسم های عید سعید غدیر گفت: با توجه به اینکه امکان پیش بینی از میزان استقبال مردم از این مراسم ها و ظرفیت اجتماعی آن وجود ندارد و نمی توان تقریبی انجام شود، پیشنهاد و توصیه ما این است که از برگزاری مراسم های جمعی فعلاً خودداری شود، به ویژه اینکه تهران اکنون شرایط قرمز دارد و اگر دست به دست هم ندهیم و تجمعات کاهش نیابد و تغییر شیوه بیماری در تهران وجود نداشته باشد، ممکن است با امواج جدید و مجدد بیماری و شعله ور شدن آن روبه رو باشیم.

زالی تأکید کرد: توصیه بنده به برادران و خواهران و مؤمنین این است که از انجام مراسم جمعی در شرایط فعلی اجتناب شود، ضمن اینکه در شهرهای با شرایط قرمز نیز هرگونه تجمعی می تواند منجر به افزایش موارد ابتلا به بیماری شود.

رئیس ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به هفته های پایانی ماه ذی الحجه و در آستانه قرار دریافت ماه محرم و صفر، شرح داد: معمولاً ایرانیان از یک احساسات مهرورزانه دینی بالاتری در این ماه ها برخوردارند، به خصوص به خاطر علاقه به مکتب امام حسین(ع)؛ در نتیجه پیشنهاد ما این است که با توجه به محدودیت هایی که در بحث مراسم محرم وجود خواهد داشت، به طور اکید مردم از اطعام و توزیع فیزیکی نذورات غذایی جلوگیری کنند و خواهش بنده این است که همه به کمپین خودجوش مردمی نذر سلامتی بپیوندند.

وی با اشاره به اهداف کمپین نذر سلامتی در استان تهران ابراز داشت: هدف ما در استان تهران تعقیب دو دیدگاه است؛ اول اینکه با تأمین ماسک و وسایل حفاظتی برای اقشاری که توان اقتصادی محدودتری دارند، این وسایل اختصاص پیدا کند و دوم اینکه با مشارکت مردم بتوانیم در تجهیز اقلام سرمایه ای مورد نیاز بخش های درمانی، با نام خود مردم موجب افزایش ناوگان خدمات درمانی در استان تهران باشیم.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 103734

به "شرایط کرونا در کدام شهرهای تهران بهتر است؟، مردم از برگزاری تجمعات در عید غدیر خودداری کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کرونا در کدام شهرهای تهران بهتر است؟، مردم از برگزاری تجمعات در عید غدیر خودداری کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید