وزیر خارجه فنلاند: عملیات ترکیه، سبب تقویت بشار اسد و روسیه خواهد شد

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر خارجه فنلاند ضمن انتقاد از مواضع متناقض آمریکا اعلام نمود که عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه سبب تقویت بشار اسد و روسیه خواهد شد.

وزیر خارجه فنلاند: عملیات ترکیه، سبب تقویت بشار اسد و روسیه خواهد شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، پکا هاویستو وزیر خارجه فنلاند و رهبر حزب سبزها این کشور معتقد است که تحولات اخیر ناشی از عملیات نظامی ترکیه، سبب ائتلاف کُردها با ارتش سوریه، تقویت دولت بشار اسد و همچنین گسترش نفوذ روسیه خواهد شد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر خارجه فنلاند در مصاحبه با شبکه Yle فنلاند تاکید نموده که در نتیجه خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه، نفوذ سوریه و همچنین روسیه در منطقه افزایش خواهد یافت.

این مقام فنلاندی گفت: توافق (دولت سوریه) با کُردها (در شمال سوریه) رژیم بشار اسد را تقویت خواهد نمود چرا که می تواند با کُردها توافق کند و کنترل منطقه مرزی و کل کشور را در اختیار بگیرد. با این اوصاف، روسیه تبدیل به یک بازیگر قدرتمنتری خواهد شد.

پکا هاویستو، سیاست و مواضع دولت آمریکا در سوریه را یک سیاست متناقض خواند و گفته که در نتیجه این سیاست، موضع غرب تضعیف و موضع روسیه تقویت شده و نقش روسیه در توازن قدرت، مهم تر از قبل خواهد شد.

به باور وزیر خارجه فنلاند، شروع حمایت ارتش سوریه از کُردها در مقابل عملیات نظامی ترکیه، تغییردهنده معادله بازی خواهد بود.

وی اضافه نمود: وضعیت کنونی برای ترکیه سخت تر از قبل شده است چرا که این کشور در حال روبرو شدن با یک دولت دشمن است و دیگر موضوع این نیست که عملیات ترکیه علیه تروریسم باشد بلکه عملیاتش علیه یک کشور دیگر است.

وزیر خارجه فنلاند که کشورش در اعتراض به عملیات در شمال سوریه، دست به تحریم تسلیحاتی علیه ترکیه زده است، از دیگر کشورهای غربی خواسته که ترکیه را تحریم تسلیحاتی نمایند.

هاویستو گفت: ترکیه به تجارت با اروپا و آمریکا و همچنین درآمد گردشگری بسیار وابستگی دارد و کشورهای حاضر در جنگ، خیلی راحت درآمد گردشگری را از دست می دهند.

م

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 52986

به "وزیر خارجه فنلاند: عملیات ترکیه، سبب تقویت بشار اسد و روسیه خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه فنلاند: عملیات ترکیه، سبب تقویت بشار اسد و روسیه خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید