وزارت دفاع روسیه: پست های نظارتی ترکیه عملاً با مواضع تروریست ها ادغام شده اند

به گزارش مجله سرگرمی، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعزام گروه ضربت ترکیه به استان ادلب سوریه را نقض حقوق بین المللی نامیده و یادآور شد که پست های نظارتی نظامیان ترکیه در منطقه کاهش تنش عملاً با مواضع گروه های تروریستی ادغام شده اند.

وزارت دفاع روسیه: پست های نظارتی ترکیه عملاً با مواضع تروریست ها ادغام شده اند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی به نقل از خبرگزاری تاس، ایگور کوناشینکوف سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه اظهار داشت که پست های نظارتی نیروهای مسلح ترکیه در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه در مناطق تحت کنترل گروه های تروریستی قرار داشته و عملاً با آنها ادغام شده اند .

این مقام نظامی روس یادآور شد: براساس توافقنامه سوچی مربوط به سپتامبر سال 2018 ، طرف ترکیه ای متعهد شده که تروریست ها به همراه توپخانه سنگین آنها از مرزهای منطقه ادلب در مسافت 15 الی 20 کیلومتری خارج شوند.

به گفته این ژنرال، در حالیکه، طی تقریباً 18 ماهی که سازمان ملل متحد رسماً تروریستی بودن گروه هیئت تحریرالشام و حزب اسلامی ترکستان را به رسمیت شناخته است، آنها در منطقه ادلب تمامی نیروهای مخالفین میانه رو را به سمت شمال و مرز ترکیه بیرون راندند.

کوناشینکوف گفت: بدین ترتیب مناطق تحت استقرار تروریست ها با پست های نظارتی نظامیان ترکیه که با توافق مستقر شده اند، در واقع ادغام شده اند، در حالیکه این پست ها باید در نزدیکی مرزهای منطقه کاهش تنش ادلب قرار داشته باشند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه اضافه کرد، در نتیجه ، ارتش سوریه در ماه فوریه امسال توانست گروه های تروریستی را دور کند و این امر باعث شد تا از تامین امنیت آمد و شد در بزرگراه M5 بین حلب و حماه نیز اطمینان حاصل گردد و همچنین از اصابت گلوله به شهرک های اطراف نیز محافظت گردد. با این وجود ، به دلیل عدم تحقق تعهدات آنکارا ، حملات به پایگاه حمیمیم روسیه، همچنان ادامه دارد.

کوناشینکوف همچنین گفت که آنکارا گروه ضربت که از لحاظ تعداد مقابل مقایسه با یک هنگ مکانیزه است را به منطقه کاهش تنش منتقل نموده که این اقدام نقض قوانین بین المللی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 74278

به "وزارت دفاع روسیه: پست های نظارتی ترکیه عملاً با مواضع تروریست ها ادغام شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دفاع روسیه: پست های نظارتی ترکیه عملاً با مواضع تروریست ها ادغام شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید