هیلاری منتل: توماس کرامول اگر بود ما را بیشتر در قرنطینه نگه می داشت

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین - به گفته هیلاری منتل، توماس کرامول که اعضای خانواده اش را طی سال های حضور در دادگاه هنری هشتم به دلیل بیماری عرق ریزی مهلک (که در سده های 14 و 15 در اروپا شیوع داشت) از دست داد، اگر بود قرنطینه انگلستان را بیشتر از دولت کنونی اعمال می کرد.

هیلاری منتل: توماس کرامول اگر بود ما را بیشتر در قرنطینه نگه می داشت

نویسنده مجموعه تالار گرگ در جشنواره هِی سال جاری که در پی همه گیری ویروس کرونا تماما آنلاین برگزار گردید گفت: تودورها در قرنطینه بسیار خوب عمل کردند و آن را بسیار جدی گرفتند. فکر می کنم او می توانست ما را مدت بیشتری در قرنطینه نگه دارد.

منتل به پیتر فلورنس، مدیر جشنواره، گفت: ما مایلیم این طور فکر کنیم که داروها و درک آنها از علم در زمان قدیم چرند بوده؛ اما در واقع آنها چیزهای زیادی می دانستند. چیزهایی را که با میکروسکوپ دیده می شد نمی فهمیدند، از ویروس یا باکتری چیزی نمی دانستند، علت بیماری را نمی دانستند. اما طریقه عملکرد بیماری و چگونگی گسترش عفونت در میان فقرا را می دانستند. می دانستند که باید تمیز بمانند و از هرگونه کثیفی دوری نمایند. می دانستند که شهرها مکانی برای گسترش عفونت هستند و باید از تجمع مردم جلوگیری نمایند -درنتیجه هنگامی که مظنون به شیوع طاعون بودند هیچ مراسم عمومی برگزار نمی شد... بنابراین از بسیاری از جهات آنچه تودورها در چنین زمان هایی انجام می دادند بسیار شبیه به کاری است که این روزها به ما توصیه می گردد. آنها فقط اسم های متفاوتی برای این چیزها داشتند.

منتل در تالار گرگ کرامول را، که بعدا وزیر ارشد هنری هشتم شد، با بروز بیماری در لندن در اتاقش در قرنطینه توصیف می نماید: هوای گرم بیماری عرق ریزی را به لندن آورده و شهر در حال خالی شدن است... این طاعون در سال 1485 به ما رسید، با ارتش هایی که اولین هنری تودور برایمان به ارمغان آورد. حالا هر چند سال یک بار قبرستان ها را پر می نماید. یک روزه آدم ها را می کشد. می گویند سر صبحانه خوشحالی و تا ظهر مُرده.

الیزابت، همسر کرامول، در سال 1529 با ظن ابتلا به همین بیماری درگذشت. دخترانش، آنا و گریس نیز کمی بعد و پسرش، گرگوری در 1551 در آخرین شیوع بیماری در انگلستان همگی از بین رفتند.

منتل روز شنبه گفت مشاهده شرایط فعلی را بسیار جالب یافته: پیدا کردن نقطه مثبت در چنین شرایطی سخت است اما شاید بتواند کمی قوه تخیل مان را وسعت ببخشد، چون بسیاری از ما همواره چنان زندگی ایمنی داشته ایم که از یاد برده ایم جهان طبیعی چطور می تواند ما را متوقف کند.

او گفت: مطمئنا اگر در مناطقی زندگی می کنید که در معرض سیل و زلزله و بلایای طبیعی هستید این در موردتان صدق نمی نماید. اما بسیاری از ما در امنیت زندگی نموده ایم و در مقایسه، زندگی آنها در زمان های قدیم بسیار بی ثبات، ناامن و خطرناک بوده است. بنابراین فکر می کنم بحران کنونی توانسته کمی احساس همدلی با کسانی که این رنج ها را متحمل شده اند برایمان فراهم آورد.

او همچنین کمی فرایند ساخت آینه و چراغ، آخرین کتاب خود از سه گانه کرامول را آنالیز کرد که هنگام انتشار در ماه مارس از پرفروش ترین ها بود؛ درست پیش از آنکه کتابفروشی های سرتاسر جهان به خاطر کرونا بسته شوند. منتل گفت در حال کار بر نمایش این اثر با بن مایلز، بازیگر، بود که در دو نمایش قبلی تالار گرگ و اجساد را بیاورید نقش کرامول را بازی نموده و نسخه صوتی را اجرا نموده بود.

منتل گفت: مایلز این شخصیت ها را به اندازه من می شناسد، درنتیجه فکر کردیم توان مان را جمع کنیم و ببینیم آیا می توانیم کاری کنیم که این شخصیت ها دوباره راه بفرایند و حرف بزنند.

شبکه بی بی سی نیز در حال اقتباس این رمان برای ساخت یک سریال تلویزیونی است که احتمالا مارک راینلس، هنرپیشه بریتانیایی برنده جایزه اسکار نقش کرامول را در آن بازی خواهد نمود.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 94004

به "هیلاری منتل: توماس کرامول اگر بود ما را بیشتر در قرنطینه نگه می داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیلاری منتل: توماس کرامول اگر بود ما را بیشتر در قرنطینه نگه می داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید