هیات نظارت بر اخلاقیات گوگل تعطیل شد

به گزارش مجله سرگرمی، هیات نظارت مستقلی که وظیفه بررسی عملکرد گوگل در حوزه هوش مصنوعی را بر عهده داشت، ظرف مدتی کمتر از دو هفته از زمان تشکیل آن تعطیل شد.

هیات نظارت بر اخلاقیات گوگل تعطیل شد

به گزارش خبرگزاریاقتصادایران به نقل از پایگاه خبری بی بی سی نیوز، این هیات نظارت که Advanced Technology External Advisory Council یا به اختصار (ATEAC) نام داشت، مسئول بررسی اخلاقیات در رابطه با هوش مصنوعی، آموزش ماشین و تشخیص چهره بود.

شکل گیری این هیات نظارت که دارای 8 عضو بود، در کنفرانسی در دانشگاه ام آی تی، اعلام شد و قرار بود در سال 2019 میلادی، چهار جلسه تشکیل دهد اما یکی از اعضای این هیات نظارت از کار خود استعفا کرد و بسیاری از کارکنان گوگل خواستار برکناری یک عضو دیگر این هیات نظارت به دلیل جهت گیری های خاص وی در رابطه با مسائل اجتماعی مختلف از جمله جلوگیری از مهاجرت شدند.

گوگل در این رابطه گفت: معلوم شد که در فضای کنونی، ATEAC قادر نیست مطابق انتظار ما عمل کند. بنابراین آن را منحل کردیم و به سراغ گروه طراحی رفتیم. ما مسئولیت اقدامات خود را در رابطه با مسائل مهمی که در مورد هوش مصنوعی پیش می آید بر عهده می گیریم و شیوه جایگزینی را برای دریافت نظرات خارجی درباره این موضوعات به کار می بریم.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 18215

به "هیات نظارت بر اخلاقیات گوگل تعطیل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیات نظارت بر اخلاقیات گوگل تعطیل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید