هشدار سناتور جان کورنین به چاک شومر درباره استیضاح ترامپ

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سناتور جان کورنین در پیامی توییتری خطاب به چاک شومر، رهبر اکثریت سنا نوشت: اگر استیضاح و محاکمه روسای جمهوری سابق ایده خوبی است، نظرتان چیست اگر جمهوریخواهان در 2022 به اکثریت دست یافتند، با روسای جمهور دموکرات سابق این کار را انجام دهند؟

هشدار سناتور جان کورنین به چاک شومر درباره استیضاح ترامپ

استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور قبلی آمریکا قرار است 20 بهمن در مجلس سنای این کشور برگزار گردد.

ترامپ به اولین رئیس جمهوری در تاریخ آمریکا تبدیل شده که دو بار از سوی مجلس نمایندگان تحت کنترل دموکرات ها استیضاح می گردد. البته 10 جمهوریخواه هم به متهم شدن ترامپ بابت تحریک به شورش بعد از سخنرانی جنجالی شش ژانویه او که حمله مرگباری را به کنگره رقم زد، رای مثبت دادند.

دموکرات ها اکنون اکثریت را در مجلس نمایندگان و سنای آمریکا دارند و برای حزب رئیس جمهوری مشغول به کار امری معمول است که بعد از یک رقابت ریاست جمهوری، در انتخابات میان دوره دو ساله کرسی هایی از دست بدهد.

سناتورهای جمهوریخواه می گویند که محاکمه ترامپ در وضعیتی که او دیگر بر سر کار نیست، ممکن است برخلاف قانون اساسی بوده و این کشور را بیش از پیش دو دسته کند.

در برابر چنین دیدگاهی میچ مک کانل، رهبر اقلیت جمهوریخواه سنا می گوید که طرفداران ترامپ با صحبت های او تحریک شده اند. در همین رابطه مک کانل روز شنبه قطعنامه ای که از او می خواست تا کاملا از ترامپ حمایت و استیضاح او را محکوم کند، رد کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 135144

به "هشدار سناتور جان کورنین به چاک شومر درباره استیضاح ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سناتور جان کورنین به چاک شومر درباره استیضاح ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید