نهایی شدن مطالعات دستورالعمل TOD شهری

به گزارش مجله سرگرمی، مشاور معاون حمل و نقل شهرداری در حوزه مطالعات از نهایی شدن مطالعات دستورالعمل TOD شهری اطلاع داد.

نهایی شدن مطالعات دستورالعمل TOD شهری

سیادت موسوی در گفت وگو با خبرنگاران، با اعلام خبر نهایی شدن مطالعات دستورالعمل TOD شهری، اظهار کرد: از چند سال پیش بحث TOD یا همان طرح توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل عمومی در محافل دانشگاهی و حرفه ای کشور به صورت کم و بیش مطرح گردیده است و با این طرح، یک سیاست جدید در جهان ایجاد گردیده که محصول جمع بندی اشتباه های گذشته است و حالا به راه حلی مبتنی بر توسعه شهری رسیده اند.

وی با بیان این که دو عامل آشفتگی شهر با اجرای درست این مصوبه قابل حل است، گفت: دو عامل اصلی در طرح TOD وجود دارد که یکی از آنها برنامه ریزی برای حمل و نقل و دیگری توسعه شهری است که اگر این دو عامل در برنامه ریزی ها به صورت مشترک دیده شوند دیگر شاهد آن نخواهیم بود که شهری به مانند تهران بدقواره توسعه یابد و توسعه آن قطعا مبتنی بر حمل و نقل عمومی خواهد بود.

به گفته وی، در شهرهای مختلف کشور در دهه های اخیر طرح شهرسازی یا همان طرح جامع و تفصیلی و همچنین طرح حمل و نقلی جدا از یکدیگر تهیه می شدند؛ این در حالی است که این دو عامل یعنی توسعه شهر و حمل و نقل باید با هم اتفاق بیافتد و این دو، دو روی یک سکه هستند.

سیادت موسوی با بیان این که از دهه هفتاد بحث انسان محوری شهرها مورد تاکید قرار گرفته است، توضیح داد: از گذشته های دور در توسعه شهری کشورمان بحث توسعه محور و انسان محوری مورد غفلت قرار گرفته است، اما حالا زمان آن فرا رسیده است که با قرار دادن مقیاس های انسانی شهر را برای انسان ها با استفاده از دوچرخه و ... آماده کنیم تا امنیت و تعامل در رفت و آمدها شکل بگیرد.

وی با بیان این که رویکرد خودرو محوری در جهان به خصوص آمریکای شمالی در پنج دهه اخیر گسترش و توسعه زیادی یافته است و در کشور ما نیز خواسته یا ناخواسته به این سمت پیش رفته ایم، گفت: تفکر خودرو محوری سبب می گردد که مدام شاهد احداث پل ، اتوبان دو طبقه ،تونل و ... باشیم. در حالی که پیروی کورکورانه از الگوهای توسعه خودرو محور آمریکای شمالی در کشور ما پاسخگو نیست.

وی با بیان این که زمان آن فرا رسیده است تا مقیاس ها را بر اساس انسان و متناسب با هر احتیاج محدوده شهری ایجاد کنیم، اضافه نمود: توسعه مراکز پر جاذبه شهری حتی باید بر اساس وجود گونه های مختلف حمل و نقلی و به صورت هوشمندانه و خلاقانه باشد نه این که در هر کجای شهر مراکز پر جاذب سفر ایجاد گردد و TOD یاری می نماید که چیدمان هوشمندانه و خلاقانه کاربری ها را متناسب با جذابیت سفرها ایجاد کنیم.

مشاور معاون حمل ونقل شهرداری تهران در حوزه مطالعات، اضافه نمود: بر اساس این الگو بهتر است که ایجاد مراکز پر جاذب سفر در ایستگاه های همگانی و متناسب با توسعه رویکرد حمل و نقل همگانی باشد.

وی با بیان این که خوشبختانه بعد از یک سال و نیم فعالیت با نظر مثبت وزیر راه این تحول یعنی تصویب کلیات طرح TOD که پیش از این صرفا در فضای آکادمیک کشور بود به عنوان یک طرح تصویب شد، گفت: با تصویب کلیات این طرح که راهنمای ملی توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل همگانی است، توسعه لجام گسیخته خودروها متوقف می گردد. چرا که معتقدیم تنها راه برون رفت بحران موجود شهری یعنی آلودگی هوا، توسعه حمل و نقل عمومی است و این کلیات می تواند ما را در توسعه هر چه بهتر حمل و نقل عمومی یاری کند.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 2605

به "نهایی شدن مطالعات دستورالعمل TOD شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نهایی شدن مطالعات دستورالعمل TOD شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید