نشست وزیر امور خارجه روسیه با سفیران اروپایی درباره برجام

به گزارش مجله سرگرمی، ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه با سفیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مسکو و مدیریت دفتر نمایندگی این اتحادیه در روسیه دیدار و درخصوص برجام و بعضی موضوعات مهم از نظر روسیه به گفتگو پرداخت.

نشست وزیر امور خارجه روسیه با سفیران اروپایی درباره برجام

وزارت امور خارجه روسیه امروز دوشنبه با انتشار بیانیه ای اعلام نمود: در این دیدار اوضاع جاری و دورنمای توسعه روابط روسیه و اتحادیه اروپا که در حال بهتر شدن نیست هم آنالیز شد.

لاوروف در این دیدار توضیح داد که طرف روسی عزم خود را برای احیای گفت وگوها و روابط و همکاری های کامل با اتحادیه اروپا بر اساس اصول متقابل و یکسان، بارها نشان داده است.

وی در این رابطه بر غیرسازنده بودن تحریم های یکجانبه اتحادیه اروپا که مانع گسترش روابط مالی و بازرگانی دو طرف می گردد و نیز گام های دیگر که قوانین بین المللی را نادیده می گیرد و خطوط حائل و جداکننده در اروپا بوجود می آورد، تاکید نمود.

در این دیدار مسائل مهم بین المللی با موضوع چشم انداز بهبودی اوضاع پیرامون برجام و نیز مناقشه داخلی در اوکراین مطرح و آنالیز شد.

وزیر خارجه روسیه از اتحادیه اروپا خواهان یاری برای اجرای کامل و بدون قید و شرط تعهدات اوکراین در چارچوب توافقنامه مینسک و نیز در عرصه رعایت حقوق اقلیت های قومی در این کشور شد.

لاوروف همچنین با سفرای اروپایی در مورد اوضاع لیبی و انتها دادن به مناقشه در این کشور گفت و گو و گفتگو کرد.

پیشتر وزیر امور خارجه روسیه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا گوشزد نموده بود که باید مسئولیت خود را در حفظ برنامه جامع اقدام مشترک بپذیرند.

23231

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 32237

به "نشست وزیر امور خارجه روسیه با سفیران اروپایی درباره برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست وزیر امور خارجه روسیه با سفیران اروپایی درباره برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید