نخستین واکسن غیرفعال کرونا وارد مرحله دوم کارآزمایی بالینی می گردد

به گزارش مجله سرگرمی، نخستین واکسن غیر فعال کووید 19 که توسط انستیتوی محصولات بیولوژیکی تحت عنوان گروه داروسازی ملی چین ساخته شده است به مرحله دوم کارآزمایی بالینی رسید.

نخستین واکسن غیرفعال کرونا وارد مرحله دوم کارآزمایی بالینی می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله سرگرمی به نقل از سی جی تی ان، نخستین واکسن غیر فعال کووید 19 که توسط انستیتوی محصولات بیولوژیکی تحت عنوان گروه داروسازی ملی چین (Sinopharm) و موسسه ویروس شناسی ووهان تحت آموزشگاه علوم چین ساخته شده است به مرحله دوم کارآزمایی ای بالینی رسید.

12 روز پس از اولین تصویب برای آغاز آزمایش های انسانی این واکسن به 96 نفر تزریق شده و حالا مجاز به آغاز مرحله دوم کارآزمایی های بالینی است.

در اطلاعیه این شرکت آمده است: داوطلبان که همگی 18 تا 60 سال سن داشتند پس از تزریق در شرایط مطلوبی هستند و مرحله دوم به منظور ایمنی و کارآمدی واکسن صورت می گیرد.

یانگ شیائومین، مدیر عامل شرکت سینوفارم به Chinanews گفت: علاوه بر نگرانی در خصوص ایمنی، مهم ترین نکته در مرحله دوم این است که آنالیز گردد آیا واکسن می تواند آنتی بادی را در بین شرکت کنندگان فراوری کند یا خیر.

مدیر عامل شرکت سینوفارم افزود: از آنجا که واکسن های غیرفعال ایمنی کافی به اندازه واکسن های زنده ندارند، به منظور دستیابی به مصونیت مداوم در برابر بیماری ها، به پژوهش های زیادی نیاز است که همین موضوع نیز زمان بر است.

شیائومین شرح داد که سؤالاتی از قبیل چه مقدار دوز ضروری است باید در طول آزمایشات بالینی رفع گردد و به جواب آنها برسیم.

این شرکت تخمین زده است که برای تکمیل ارزیابی کامل واکسن به شش ماه دیگر زمان نیاز است؛ بنابراین ممکن است تا سال آینده واکسن ویروس کرونا در دسترس نباشد.

گائو فو، رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های چین در مصاحبه با CGTN گفت: واکسن ساخت چین برای جلوگیری از کووید 19 ممکن است تا سپتامبر برای استفاده اضطراری آماده گردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 31 خرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 86628

به "نخستین واکسن غیرفعال کرونا وارد مرحله دوم کارآزمایی بالینی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین واکسن غیرفعال کرونا وارد مرحله دوم کارآزمایی بالینی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید