نامه پاکستان به شورای امنیت درباره تهدید هند

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر خارجه پاکستان در نامه ای به رئیس شورای امنیت تاکید نمود رویکرد هند تهدید مستقیم صلح منطقه ای و دنیای است. این مقام توجه دنیا را به سمت وخامت شرایط امنیتی منطقه ای حاصل از استفاده از زور توسط هند علیه پاکستان معطوف کرد.

نامه پاکستان به شورای امنیت درباره تهدید هند

به گزارش خبرنگاران، روزنامه نیشن گزارش داد، شاه محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان در نامه ای به آناتولیو اندونگ امبا، رئیس شورای امنیت گفت، این وضعیت تهدید مستقیم امنیت و صلح جهانی است. به گفته او، پس از حمله 14 فوریه در کشمیر هند، دهلی نو بدون تحقیقات پاکستان را متهم نموده و به اجرای اقدامات تلافی جویانه تهدید نموده است.

قریشی گفت، منبع اتهام زنی بی اساس هند یک ویدیو در رسانه های اجتماعی است که محتوای تردیدبرانگیزی دارد. به گفته او، هند نام این حدس خود را حقیقت می گذارد و کوشش دارد تا پاکستان را بابت ناکامی های عملیاتی و سیاستگذاری خودش سرزنش کند.

او معتقد است هند عامدانه یک سیاست تخاصمی را دنبال می نماید تا برای تامین سیاست داخلی خودش اوضاع را ناخوشایند جلوه دهد. وزیر امور خارجه پاکستان اضافه کرد، نارندرا مودی، نخست وزیر هند در حال تحریک احساسات منفی در میان مردمش علیه پاکستان است. او همچنین گفت، مقام های هند به مسدود کردن راستا آب های رودخانه به پاکستان تهدید می نمایند که این امر می تواند پیمان آب میان دو کشور را به خطر بیندازد.

رئیس دستگاه دیپلماسی پاکستان با رد اتهامات هند درباره حمله 14 فوریه گفت، اسلام آباد پیشنهاد انجام تحقیقات را ارائه نموده است. به گفته او، نخست وزیر پاکستان به هند پیشنهاد مذاکره درباره تروریسم و سایر درگیری ها میان دو کشور را داده است. او گفت: پاکستان همچنین بر اراده اش در دفاع از خود در صورت تخاصم هند تاکید نمود.

شاه محمود قریشی مدعی شد، مردمان کشمیر هند بابت درخواستشان برای حق خودمختاری هدف شکنجه قرار می گیرند که این حقی لاینفک است. او گفت قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد به مردمان کشمیر حق رفراندوم برایت معین آینده خودشان را داده است.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 13274

به "نامه پاکستان به شورای امنیت درباره تهدید هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه پاکستان به شورای امنیت درباره تهدید هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید