نامزدهای جانشینی مرکل معرفی شدند

به گزارش مجله سرگرمی، پس از اینکه صدراعظم آلمان خاطرنشان کرد قصد دارد از سمت خود کناره گیری کند، حزبش از میان 3 نامزد جانشینی او، یک نفر را انتخاب خواهد نمود.

نامزدهای جانشینی مرکل معرفی شدند

به گزارش به نقل از یورونیوز، حزب محافظه کار اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان (CDU) روز شنبه 8 دسامبر (17 آذرماه) در مورد جانشین آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، رای گیری خواهد نمود.

صدراعظم آلمان روز 29 اکتبر (7 آبانماه) گفت که قصد دارد از سمت خود کناره گیری کند و به همین علت حزب وی به دنبال یک نفر برایی جانشینی وی است.

از فردای اعلام این خبر، رقابت برای جانشینی مرکل شروع شده است. بسیاری این مساله را سرانجام حکمرانی مرکل نامیده اند.

آنگلا مرکل که از وی به عنوان قدرتمندترین زن در دنیا سیاست نام برده می گردد، از سال 2005 تاکنون، برای 13 سال مقام صدراعظمی آلمان را بر عهده داشته است.

سه کاندیدای سمت صداعظمی در آلمان که هستند؟

آنگرت کرمپ-کارنباور (Annegret Kramp-Karrenbauer)کرمپ کارنباور که گاهی وی را آکاکا می نامند سیاستمدار 56 ساله آلمانی از متحدان وفادار آنگلا مرکل و دبیرکل حزب اتحادیه دموکرات مسیحی است. شعار اصلی وی بازگرداندن رای دهندگان به سمت آن حزب است. این حزب در انتخابات سال گذشته توانست تنها 32.9 درصد آراء را کسب کند که بدترین نتیجه از سال 1949 بوده است.

فریدریش مرز (Friedrich Merz)مرز سیاستمدار 69 ساله و یک وکیل اقتصادی است. او برای یک دهه از سیاست فاصله گرفته و در حوزه اقتصاد و دارایی مشغول به فعالیت است، ولی اکنون قصد دارد به دنیای سیاست بازگردد.

یانز اشپان (Jens Spahn)اشپان وزیر 38 ساله بهداشت در دولت فدرال و جوانترین کاندید این سمت است. وی هدف اصلی خود را کاهش مالیات و افزایش صندلی علم و تکنولوژی آلمان است. وی در سخنان خود کوشش می نماید تا چشم اندازی از آلمان 2040 ارائه دهد.

از چپ به راست: فریدریش مرز، آنگرت کرمپ-کارنباور و یانز اشپان

تاریخ دقیق رای گیری حزب هنوز معین نشده، ولی احتمال می رود که رای گیری و جابجایی قدرت تا سرانجام امسال میلادی باشد.

پرنده پارسی: پرنده پارسی: آخرین اخبار و مقالات خبری و تحلیلی

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 7343

به "نامزدهای جانشینی مرکل معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامزدهای جانشینی مرکل معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید