موگرینی: ایران متعهد به برجام بوده است

به گزارش مجله سرگرمی، فدریکا موگرینی،مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام نموده که ایران تاکنون به برجام متعهد بوده است. مشاور وی هم در گفت و گویی اقدامات ایران برای کاهش تعهدات خود را منصفانه خوانده است.

موگرینی: ایران متعهد به برجام بوده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران،فدریکا موگرینی،سئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مهمترین واکنش پس از اعلام امروز ایران در پیگیری کاهش روند تعهدات خود اعلام نموده بر اساس یافته های آژانس ایران تاکنون متعهد به برجام بوده است. موگرینی در این رابطه گفت: برداشت ما از وضعیت برجام بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی است و بر اساس آن ایران تاکنون کاملا به مفاد برجام متعهد بوده است. وی ابراز امیدواری نموده که تعهد ایران به برجام هم چنان باقی بماند. وی گفته است: هدف ما هم حفظ کامل برجام است تا اجازه دهیم مردم از منافع مالی آن استفاده نمایند.

اقدام های منصفانه ایران

پیش از این هم ناتالی توچی، مشاور ارشد فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مصاحبه با راشاتودی تهدید ایران برای کاهش تعهدات خود ذیل توافق هسته ای برجام را منصفانه توصیف نموده بود.

توچی در پاسخ به سوال مجری برنامه، مبنی بر اینکه آیا تهدیدهای ایران درباره خروج از برجام آخرین هشدارها به اتحادیه اروپا برای پایبندی به تعهداتش است، گفت: اگر خودم جای ایرانی ها قرار دهم، یعنی اگر من یکی از افراد تصمیم گیر در ایران بودم احتمالاً همین تهدیدها را می کردم، درست هم هست.

وی اضافه نمود: منظورم این است که روشن است که اگر یکی از طرف های یک قرارداد به تمام تعهداتش پایبند بماند-یعنی ایران- منصفانه است که به طرف های دیگر بگوید مراقب باشید، وگرنه از توافق خارج می شوم.

توچی در ادامه با اشاره به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت اینکه ایران بخواهد قبل از سال 2020 از توافق هسته ای برجام خارج گردد غیرعقلانی است.

وی گفت: حالا که این را گفتم بگویم که به نظرم کاملاً غیرعقلانی است که ایران قبل از 2020 از برجام خارج گردد، به این دلیل ساده که یک سال و چند ماه دیگر ممکن است تغییراتی در ایالات متحده رخ دهد.

5050

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 28266

به "موگرینی: ایران متعهد به برجام بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موگرینی: ایران متعهد به برجام بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید