مونسان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم: اقتصاد جدیدی به نام گردشگری باید در کشور تعریف گردد

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان این که به طور حتم احتیاج داریم که اقتصاد جدیدی در کشور صورت گیرد گفت: به طور حتم این اقتصاد جدید می تواند گردشگری باشد.

مونسان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم: اقتصاد جدیدی به نام گردشگری باید در کشور تعریف گردد

علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، که به استان قم سفر نموده است، در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم که در محل استانداری قم و با حضور استاندار و مدیران کل و مسئولان دستگاه های مختلف این استان برگزار گردید اضافه کرد: سرمایه گذاری های اجرا شده در بخش گردشگری نشان می دهد که چشم انداز روشنی را برای گردشگری می توان انتظار داشت و در حال حاضر حدود 2000 پروژه گردشگری با حجم سرمایه گذاری 120 هزار میلیارد تومان در کشور در حال انجام است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: هر استانی که استاندار نگاه ویژه ای به گردشگری داشته است شاهد جهش بسیار خوب در این حوزه بوده ایم چرا که گردشگری یک حوزه فرابخشی است و همه دستگاه ها باید یاری نمایند.

او اضافه کرد: در تمام جلسات استانداران که برای دریافت رآی اعتماد خدمت رئیس جمهور رسیده اند، بخشی از تأکیدات مهم دکتر روحانی و نیز خود استانداران در مورد موضوع گردشگری است.

مونسان گفت: این امید را دارم که با حضور دکتر سرمست استاندار قم، می توان شاهد رونق گردشگری در این استان باشیم و در این خصوص اختیارات را به استاندار تفویض می کنم که در کارگروه گردشگری تصمیمات لازم را بگیرد.

او سپس به نقش قم در توسعه گردشگری اشاره نمود و گفت: وجود بارگاه ملکوتی حضرت فاطمه معصومه (س) در قم یک ظرفیت بسیار مهم برای توسعه گردشگری در این شهر است ضمن این که گروه های گردشگری دیگر صرفا گردشگری زیارتی نیستند و ترکیب شده و تبدیل به گردشگری زیارتی - سیاحتی و گردشگری زیارتی - سلامت شده اند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ادامه با اشاره به حمایت های صندوق توسعه ملی از ارائه تسهیلات این صندوق برای ساخت و بازسازی هتل ها اطلاع داد.

منبع: سازمان میراث فرهنگی
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 12177

به "مونسان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم: اقتصاد جدیدی به نام گردشگری باید در کشور تعریف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مونسان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان قم: اقتصاد جدیدی به نام گردشگری باید در کشور تعریف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید