معترضان دانشگاهی را در شیلی به آتش کشیدند

به گزارش مجله سرگرمی، در حالی که اعتراضات ضد دولتی در شیلی به مرور زمان خشونت آمیزتر می شود، معترضان در مرکز سانتیاگو ساختمان های واقع در دانشگاه پدرو دی والدیویا را پس از غارت و خرابکاری، به آتش کشیدند.

معترضان دانشگاهی را در شیلی به آتش کشیدند

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رسانه های محلی شیلی تصاویری از یک ساختمان در حال سوختن در بخش مرکزی سانتیاگو در کنار اعتراضات منتشر کردند. طبق گزارش ها، این ساختمان پیش از آنکه به آتش کشیده شود، غارت شده بود. یک آتش نشان هم به شدت مجروح شده است. مقام های شیلی هم در حال محاسبه خسارت وارد آمده به این دانشگاه هستند که سال 1987 تاسیس شد.

اوایل روز جمعه هزاران تن از مردم شیلی در گردهمایی دیگری در مرکز سانتیاگو، پایتخت این کشور آمریکای لاتین تجمع کردند. جرقه اعتراضات که از ماه اکتبر آغاز شده است با افزایش بهای حمل و نقل عمومی زده شد. این اعتراضات بعدا گسترده تر شده و علیه سیاست های اقتصادی و اجتماعی شیلی شد.

براساس گزارش ها، واکنش اولیه پلیس که سرکوب شدید معترضان بود، به ناآرامی ها دامن زد. وضعیت کنونی شیلی به لغو نشست اپک و مجمع تغییرات آب و هوایی که قرار بود در سانتیاگو برگزار شود، منجر شده است.

در همین حال رویترز گزارش داد، بیش از 100 تن از پزشکان و پرستاران به جمع معترضان پیوستند. معترضان خواستار خاتمه نابرابری و بی عدالتی اجتماعی شدند. براساس آمارهای رسمی، حین اعتراضات بیش از 20 تن کشته و حدود 2000 تن به دست نیروهای امنیتی زخمی شده اند. یکی از پزشکان معترض گفت: ما با حداقل امکانات، حداقل به 500 زخمی کمک کردیم.،ایسنا

بیشتر بخوانید،10 کشته در درگیری های شیلی

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 58283

به "معترضان دانشگاهی را در شیلی به آتش کشیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان دانشگاهی را در شیلی به آتش کشیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید