مسائل بدهی مالیاتی فدراسیون های ورزشی باید با تدبیر حل و فصل گردد

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، مجمع فوق العاده عمومی و سالیانه فدارسیون تیراندازی جمهوری اسلامی روز پنجشنبه با حضور محمد رضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، علی دادگر رئیس فدراسیون تیراندازی کشور و روسای فدراسیون های تیراندازی کشور در سالن باغستان قزوین برگزار گردید.

مسائل بدهی مالیاتی فدراسیون های ورزشی باید با تدبیر حل و فصل گردد

محمدرضا داورزنی در این مجمع اظهارداشت: یکی از مسائل کنونی فدراسیون های ورزشی در کشور موضوع پرداخت بدهی مالیاتی است که فعالیتهای آنها دچار چالش نموده است.

وی افزود: در شرایط که هیئت ها و فدراسیون های ورزشی از محل 27 صدم ارزش افزوده برای فعالیتهای خود استفاده می نمایند تا کارهای ورزشی توسعه یابد منطقی نیست از این مالیات به عنوان درآمد دوباره مالیات گرفته گردد.

داورزنی توضیح داد: امروز حتی تیم های استقلال و پرسپولیس هم بدهی 100 میلیارد تومانی مالیاتی دارند که با تعریف حسابرسی مالیاتی این بدهی ایجاد شده که باید برای آن تدبیر کنیم.

معاون وزیر ورزش یادآورشد: در شرایطی که باید اعتبارات ارزش افزوده را در توسعه ورزش های همگانی و حرفه ای هزینه کنیم ناچاریم چندین برابر آن را به امور مالیاتی دهیم که این روش همه فعالیتها را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی افزود: شرط بخگرددگی مالیاتی ارائه اظهارنامه مالیاتی است و چون فدراسیون ها در گذشته شفاف عمل ننموده و حسابرسی منظمی نداشته اند امروز با حسابرسی عملکردی تمامی هزینه و بدهی و عملکرد شفاف شده و بدهی های گذشته هم معلوم شده که باید پرداخت گردد.

داورزنی اظهارداشت: با سهل انگاری اجرا شده در گذشته و جمع شدن بدهی 10 تا 15 سال قبل امروز بعضی مسئولان فدراسیون ها ممنوع الخروج و ممنوع المعامله شده اند و در ادامه مدیریت خود دچار چالش هستند که باید برای آن فکری کنیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان توضیح داد: امروز فدراسیونی که دو میلیارد تومان اعتبار سالانه دارد باید 10 میلیارد تومان مالیات بدهد که این رویکرد منطقی نیست و هیچ فدراسیونی قادر به پرداخت بدهی های گذشته خود نیست.

وی گفت: اخیرا جلسه ای با وزیر امور مالی و دارایی داشته ایم و خواسته ایم به اداره مالیات اعلام نمایند تا اعمال محدودیت های قانونی برای روسای فدراسیونها رفع گردد.

یکی دیگر از مسائل راه اندازی سالن های نیمه تمام تیراندازی در کشور است که افتتاح زودهنگام آنها موجب می گردد نتوانیم اعتباراتی برای تجهیز آنها بگیریم و کار نیمه تمام می ماند.

وی افزود: هیچ سالن تیراندازی که فقط ساختمانی فیزیکی آن تکمیل شده تا زمانی که سلاح و تجهیزات تیراندازی آن خریداری و نصب نشده نباید افتتاح گردد تا بتوانیم از مسائل بیشتر جلوگیری کنیم.

در این مجمع گزارشی از حسابرسی سال 97 ارائه شد و مورد نقد و آنالیز حاضران نهاده شد.

mahsanblog.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 مهر 1400 بروزرسانی: 20 مهر 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 34964

به "مسائل بدهی مالیاتی فدراسیون های ورزشی باید با تدبیر حل و فصل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسائل بدهی مالیاتی فدراسیون های ورزشی باید با تدبیر حل و فصل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید