مرکز تجارت ایرانیان در سوریه به زودی افتتاح می شود

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه از راه اندازی مرکز تجارت ایرانیان در سوریه خبر داد.

مرکز تجارت ایرانیان در سوریه به زودی افتتاح می شود

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، کیوان کاشفی در جلسه وزیر نفت سوریه با فعالان اقتصادی کشورمان که در اتاق بازرگانی ایران برگزار گشت، اظهار کرد: مرکز تجارت ایرانیان در سوریه به زودی افتتاح می شود که صرافی مستقل و امکانات مختلفی برای آن در نظر گرفته شده و خدمات گوناگون از جمله مشاوره، ثبت شرکت، تشریح قوانین تجاری سوریه و... در اختیار تمامی فعالان بخش خصوصی قرار می گیرد.

وی شرح داد: یک ماه پس از از حضور ما در نمایشگاه اکسپو سوریه، شاهد حضور وزیر نفت و هیاتی از فعالان اقتصادی این کشور در ایران هستیم.

وی با تقدیر از زحمات زنگنه، وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران بابت هماهنگی انجام این سفر، گفت: در بالاترین سطح سیاسی و دیپلماتیک روابط دوطرفه خوبی بین ایران و سوریه وجود دارد.

کاشفی با اشاره به اینکه در مجلس بخش خصوصی به دنبال توسعه حداکثر روابط تجاری با سوریه هستیم، ادامه داد: توسعه روابط تجاری موجب بهرمه مندی بسیاری از شهروندان دو کشور خواهد شد.

رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و سوریه اضافه نمود: سطح روابط سیاسی و اقتصادی بین ایران و سوریه منطبق با هم نیست و خلاء هایی در این زمینه وجود دارد و میزان مبادلات تجاری فی ما بین با وضعیت ایده آل مد نظر ما فاصله دارد.

وی با بیان اینکه روابط اقتصادی دو کشور از قبل هم خیلی محکم نبوده، گفت: سال گذشته بیشترین سطح شکل گیری روابط انجام گرفت و اقدامات خوبی نیز صورت پذیرفته است.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران شرح داد: بخش خصوصی دو کشور از پایه گذاران اصیل روابط تجاری هستند و ما به عنوان مجلس بخش خصوصی اطلاعات تجاری مورد نیاز فعالان اقتصادی را در اختیارشان قرار می دهیم تا بتوانند در توسعه میزان تجارت و مبادلات اقتصادی سهیم باشند.

وی برگزاری جلسات بین فعالان اقتصادی دو کشور را اقدامی مفید برای آشنایی طرفین با بازار کشور مقابل توصیف کرد و گفت: سفر معاون اول رییس جمهوری کشورمان طی سال جاری به سوریه و انعقاد تفاهم نامه مفصل که به امضای نخست وزیر این کشور نیز رسید دستاورد خوبی برای توسعه روابط دوطرفه است.

این مسئول در مجلس بخش خصوصی جلسه امروز را گامی در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه یاد شده برشمرد و گفت: 8 هیات تجاری در چند ماه اخیر از دو کشور تردد داشته اند و سال جاری نسبت به سال قبل 4 برابر حضور شرکت های ایرانی در نمایشگاه سوریه افزایش داشت.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه ایران را کشوری توانمند در حوزه انرژی با مجهز بودن به دانش روز و نیروی انسانی کارآمد اظهار داشت و اضافه نمود: ایران در حوزه انرژی در منطقه از لحاظ امکانات و تکنولوژی و تسلط به جوانب مختلف کشوری مهم است که این تجربیات می تواند مورد استفاده سوریه قرار بگیرد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 46772

به "مرکز تجارت ایرانیان در سوریه به زودی افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرکز تجارت ایرانیان در سوریه به زودی افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید