مدت قرنطینه کرونا را می توان از 14 روز به 7 یا 10 روز کاهش داد

به گزارش مجله سرگرمی، خبرنگاران : مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا (CDC) گزینه های کوتاه مدت تری را برای قرنطینه شدن افراد قرارگرفته در معرض ویروس کرونا اعلام کرده است.

مدت قرنطینه کرونا را می توان از 14 روز به 7 یا 10 روز کاهش داد

به گزارش مجله سرگرمی به نقل از همشهری آنلاین: به نقل از آسوشیتدپرس CDC قبلا توصیه کرده بود که هر کس که در معرض کروناویروس قرار گرفته است، باید خودش را برای 14 روز قرنطینه کند.

اما اکنون مقامات این سازمان می گویند گرچه قرنطینه 14 روزه هنوز به عنوان بهترین شیوه کاهش خطر انتشار کووید-19 توصیه می شود، اما دو گزینه قابل قبول دیگر هم وجود دارد.

یک گزینه این است که قرنطینه را پس از 10 روز در صورتی که فرد دچار هیچ علامتی نشده باشد، پایان داد و گزینه دیگر پایان دادن به قرنطینه پس از 7 روز در صورت بی علامت بودن فرد و نیز منفی بودن آزمایش کرونای او است.

نمونه ای که نتیجه آزمایش آن منفی شده است، باید در طول 48 ساعت مانده به روز نهایی قرنطینه گرفته شده باشد.

همچنین بدون توجه به مدت قرنطینه، افراد باید علائم خودشان را برای 14 روز کامل پس از قرارگیری در معرض ویروس زیر نظر داشته باشند.

مقامات CDC می گویند براساس مدل سازی ها پایان دادن به قرنطینه پس از 10 روز بدون آزمایش منفی به خطر حدود یک درصد انتشار ویروس به دیگران می انجامد و پایان دادن به قرنطینه پس از هفت روز با وجود آزمایش منفی خطر حدود 5 درصدی انتشار ویروس را ایجاد می کند.

این مدت توصیه شده قرنطینه برای افرادی است که در تماس نزدیک با بیمارن کووید-19 بوده اند و تماس نزدیک به قرار دریافت در فاصله دو متری شخص دچار عفونت برای مجموع مدت 15 دقیقه یا بیشتر در مدت 24 ساعت است که از 2 روز پیش از بروز علائم بیماری یا آزمایش مثبت شروع شده باشد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 دی 1399 بروزرسانی: 10 دی 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 122327

به "مدت قرنطینه کرونا را می توان از 14 روز به 7 یا 10 روز کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدت قرنطینه کرونا را می توان از 14 روز به 7 یا 10 روز کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید