مجید شایسته: شاید برخی در بدنه ورزش با نظراتم مخالف باشند، اما سلطانی فر مسئله ای با حضور دوباره ام در انتخابات ندارد

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس فدراسیون تنیس گفت: شاید در بدنه ورزش برخی ها با نظراتم مخالفت هایی داشته باشند، اما شخص وزیر به نظرم مسئله ای با حضور دوباره ام در انتخابات ندارد.

مجید شایسته: شاید برخی در بدنه ورزش با نظراتم مخالف باشند، اما سلطانی فر مسئله ای با حضور دوباره ام در انتخابات ندارد

مجید شایسته در گفت وگوبا خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: فدراسیون تنیس جزو معدود فدراسیون های ورزشی است که برنامه 5 ساله خود را تدوین نموده است. این برنامه از نیمه دوم سال جاری شروع و تا سال 1401 ادامه خواهد شد. برنامه استراتژیک پنج ساله تنیس به تایید هیئت رئیسه فدراسیون نیز رسیده است؛ برنامه هایی که قابلیت سنجش و نظارت را دارد.

وی با اشاره به عملکرد خود در دوران مدیریتش درفدراسیون تنیس گفت: در چندسال گذشته به لحاظ سخت افزاری با رشد و توسعه زمین های تنیس روبرو بودیم. طبق آمار تعداد زمین های تنیس 3.5 برابر شده، این در حالی است که توسعه زمین های تنیس توسط بخش خصوصی اجرا شده است.

رئیس فدراسیون تنیس ادامه داد: فدراسیون تنیس در بحث برگزاری مسابقات نیز آمار قابل توجهی دارد. در طول 8، 9 سال حضورم در فدراسیون تنیس 893 مسابقه داخلی برگزار کردیم. همچنین 793 مسابقه آزاد را در کارنامه خود داریم. برگزاری سالی 110 سری مسابقه در کشور آن هم در رده های مختلف سنی رکورد فوقالعاده ای است. نکته مهم این است که تمامی این رقابت ها توسط بخش خصوصی و زیر نظر هیئت های استانی انجام گرفته است.

شایسته یادآورشد: وضعیت بازیکنان تنیس در رنکینگ جهانی و آسیایی نیز در رده های مختلف سنی با رشد خوبی روبرو بوده است. در بحث کرسی های بین المللی نیز توانسته ایم جایگاه هایی را در فدراسیون جهانی و آسیایی کسب کنیم.

وی توضیح داد: براساس مصوبه هیئت رئیسه فدراسیون، از ابتدای سال جاری 16 هزار و 500 دلار به بازیکنانی که با هزینه خودشان در رقابت های بین المللی حضور داشته و موفقیت کسب کردند، جایزه داده ایم. در حال حاضر نیز اردوهای تیم ملی در رده های مختلف سنی پیگیری می گردد. فدراسیون تنیس بهمن ماه همچنین سه مسابقه بین المللی را به مناسبت چهل سالگی انقلاب شکوهمند برگزار خواهد نمود.

رئیس فدراسیون تنیس گفت: مشکل ما این است که عملکرد فدراسیون همواره براساس نتایج مسابقات دیویس کاپ سنجیده می گردد. به نظرم نباید ملاک قضاوت را تنها محدود به این رقابت ها کنیم. البته وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک همواره این رشته را حمایت نموده اند. در پی این حمایت ها تنیس به بازی های کشورهای اسلامی، بازی های داخل سالن و بازی های آسیایی اعزام شد و ما با ترکیبی از جوانان در رقابت های مذکور حضور داشتیم؛ جوانانی که به طور حتم آینده خوبی خواهند داشت.

وی با اشاره به سرپرستی اش در فدراسیون تنیس گفت: پس از سرانجام دوران 4 ساله مدیریتم در فدراسیون از سوی وزارت ورزش و جوانان به عنوان سرپرست انتخاب شدم تا نامه نگاری ها و مکاتبات فدراسیون غیر قانونی نباشد. در بحث برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون نیز همه کارها انجام گرفته و دبیر مجمع پیگیر امور است و منتظر ابلاغ تاریخ برگزاری مجمع انتخابات هستیم.

شایسته بیان کرد: من درباره صلاحیت خودم می توانم صحبت کنم که مورد تایید سیستم های اطلاعاتی بوده است. به لحاظ مدیریتی نیز تمام تلاشم را کردم تا در این مدت هر آنچه در توان دارم، برای خدمت به خانواده تنیس انجام بدهم. من نمی توانم درباره دیگر کاندیداها صحبت کنم. این که برخی نامزدها تایید صلاحیت نشده اند، من مقصر نیستم.

وی توضیح داد: این که گفته می گردد انتخابات تک کاندیدایی است، درست نیست. در صورتی که این اتفاق نیز رخ بدهد، بندی در این باره در آیین نامه اساسنامه فدراسیون ها وجود ندارد. اگرچه میدان برای انتخابات باز بود و خوشحال می شوم دوستان به عنوان رقبای انتخاباتی حضور داشته باشند. مراحل قانونی برای برگزاری انتخابات طی شده است. برای هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات نیز هرکاری از دستم بربیاید، دریغ نخواهم کرد.

رئیس فدراسیون تنیس اظهار داشت: به اصرار خانوداه تنیس در انتخابات ثبت نام کردم. اتفاقا صبر کردم و در آخرین روز ثبت نام اقدام به نام نویسی کردم. در این مدت نیز که مدیریت فدراسیون را بر عهده داشتم وجدانم راضی است که در برگزاری هرچه بهتر امور کوتاهی نکردم. در این مدت هیچ اعزامی و یا اردویی به دلیل نبود بودجه تعطیل نشده است. به هر حال در این مدت هم منتقدانی وجود داشتند که نقدهایی را وارد دانسته اند که برخی از آنها منصفانه و برخی مغرضانه بوده است. در هر صورت با کمال میل نقد را می پذیرم، البته به شرطی که در کنار این نقدها راه کارهایی نیز ارائه بدهند.

شایسته در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد وزارت ورزش وجوانان و داورزنی (معاون وزیر) تمایلی به حضور دوباره شما در راس فدراسیون ندارند، گفت: شنیده ها که زیاد است، اما اینکه این شنیده ها صحت دارد یا نه موضوع مهمی است. در این خصوص باید بگویم که چند جلسه ای که با سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان داشتم، او همواره فدراسیون تنیس را مورد حمایت قرار داده است. وی فردی اخلاق مدار و قانونمندی است و در جلساتی که با وزیر داشتیم نقاط انتقادی و حمایتی را نیز به ما اظهار داشت.

وی اضافه نمود: البته شاید در بدنه وزارت ورزش و جوانان برخی دوستان با نظرات و برنامه های بنده مخالف باشند. حالا بعضی ها به صراحت عنوان می نمایند و برخی ها در لفافه، اما شخص وزیر به نظرم مسئله ای در این باره ندارد و به نظرم چنین چیزهایی نباید وجود نداشته باشد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 9896

به "مجید شایسته: شاید برخی در بدنه ورزش با نظراتم مخالف باشند، اما سلطانی فر مسئله ای با حضور دوباره ام در انتخابات ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجید شایسته: شاید برخی در بدنه ورزش با نظراتم مخالف باشند، اما سلطانی فر مسئله ای با حضور دوباره ام در انتخابات ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید