مبالغ ادعا شده اصلا جزو بدهی نیستند، از اسپانسرهای جدید چه خبر؟

به گزارش مجله سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، حمید بنی تمیم به عنوان سرپرست پیشین فدراسیون کشتی در واکنش به ادعای بدهی 52 میلیاردی که ادعا شده به رئیس جدید رسیده، گفت: کشتی و موفقیت تیم های ملی در این مقطع آنهم در فاصله کوتاه باقی مانده تا مسابقات جهانی قزاقستان که گزینشی المپیک 2020 توکیو هم محسوب می گردد، مهمتر از هر چیزی است و من که خودم بعد از استعفای رسول خادم از فدراسیون، مسبب حضور محمد بنا و غلامرضا محمدی شدم، برخلاف بعضی جریانات به مسائل، ملی نگاه می کنم و نمی خواهم برای آنها حاشیه ایجاد کنم.

مبالغ ادعا شده اصلا جزو بدهی نیستند، از اسپانسرهای جدید چه خبر؟

بدهی های اعلام شده جزو بدهی اقتصادیاتی هستند

بنی تمیم ادامه داد: حدود سی میلیارد تومان از بدهی های اعلامی مربوط به بحث اقتصادیات است و اصلا این مبلغ اعلامی، جزو بدهی محسوب نمی گردد. به شخصه در زمان سرپرستی فدراسیون برای حل مشکل اقدام کردم و با بخگرددگی 95 درصدی جرایم مقرر شد ما مبلغ باقی مانده را بصورت اقساطی پرداخت کنیم که در زمان سرپرستی من دو قسط نیز پرداخت شد، اما در زمان حضور بهروز نعمتی به عنوان سرپرست فدراسیون متاسفانه این روند متوقف شد تا موضوع بدهی اقتصادیاتی دوباره مطرح گردد. این در حالی است که شنیده ام وزیر ورزش به شخصه پیگیر حل مشکل تمامی فدراسیون های ورزشی است چون این مساله، مشکل تمام فدراسیون هاست.

می خواهند فدراسیون را بدهکار نمایند

نایب رئیس پیشین فدراسیون توضیح داد: حدود 10 میلیارد از این مبلغ هم مربوط به اجاره بهای درخواستی شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی برای خانه های کشتی و مواردی از این دست است که ما در مذاکرات خود هیچگاه اعتقاد نداشته و نداریم که فدراسیونها باید برای محل تمرین تیم های ملی اجاره بدهند و موضوع را به شکلی پیش بردیم تا با توجه به پرداخت هایی که بابت تعمیر و نگهداری این اردوها داشتیم این مبلغ محاسبه نگردد و اصلا بی معناست که برای محل تمرینات تیم ملی به زیر مجموعه وزارت ورزش اجاره بدهیم. نمی دانم چرا آقایان می خواهند فدراسیون را بدهکار نمایند. همانطور که شرح دادم حدود 40 میلیارد ادعایی، اصلا جزو بدهی محسوب نمی گردد.

نعمتی رنج سفر به سوئیس را به جان خرید!

دبیر سابق فدراسیون کشتی درباره مسائل مطرح شده در خصوص تعلیق و سپس برطرف تعلیق ایران از سوی اتحادیه جهانی به دلیل بدهی اضافه نمود: قبلا بصورت مبسوط در خصوص بدهی ایران به اتحادیه شرح داده ام. 110 هزار فرانک مربوط به میزبانی جام جهانی در آذرماه است که قاعدتا برعهده شهر میزبان است و از طرفی اگر فدراسیون مشکل دارد می تواند از میزبانی انصراف دهد. سایر مبالغ نیز بخشی مربوط به جریمه علیرضا کریمی و بخشی دیگر مربوط به دوپینگ هاست که کشتی گیران مربوطه خود باید این جریمه را بپردازند.

وی ادامه داد: درباره سایر مبالغ بدهی مربوط به اتحادیه جهانی که اغلب برای حق عضویت سالیانه کشتی گیران است را نیز من در زمان سرپرستی ام با اتحادیه و شخص لالوویچ صحبت کردم. قرار شد در هر مسابقه 10 هزار دلار به اتحادیه بپردازیم که حتی در بازی های آسیایی چین این مبلغ را پرداخت کردیم اما بعد از من سرپرست فدراسیون رنج سفر به سوئیس را به جان خرید و 10 هزار توافقی ما را 20 هزار یورو کرد! الان هم در جهان اکثر کشورها بحث بدهی ها را دارند و کشورهای صاحب نام جهان برای مباحث اقتصادی تعلیق نمی شوند.

ملاک بدهی ها، صورت جلسه نقل و انتقال است

بنی تمیم اضافه نمود: اسناد اقتصادی تا خاتمه سال 96 مورد تایید حسابرس، مجمع و وزارت ورزش است و حتی تا خاتمه مهر ماه 97 هم کاملا حسابرسی اجرا شده و تا زمان حضور خادم بدهی فدراسیون 5 میلیارد و در زمان سرپرستی من و نعمتی هم 4 میلیارد است که مجموعا حدود 9 میلیارد می گردد. الباقی مبلغ اعلامی را نمی توان به صرف ادعای افراد، جزو بدهی قرارداد یا اسناد گذشته که همه طبق سرفصل بودجه هزینه شده اند را بیرون آورد و آنها را بدهی محاسبه کرد. متاسفانه شنیده می گردد افرادی که مدعی مطالبات غیرقابل قبول از فدراسیون قبل بودند، حالا آمده اند و چند برابر طلب شان از فدراسیون مدعی شدند که در سیستم ثبت شده است. ملاک بدهی های فدراسیون صورت جلسه نقل و انتقال است که باید خزانه دار قبلی و فعلی، هر دو امضا و تایید نمایند که چنین صورتجلسه ای هم امضا نشده است. ضمن اینکه ما حدود 13 میلیارد بدهی فدراسیون های گذشته را نیز پرداخت کردیم.

فعلا که خبری از اسپانسرهای وعده داده شده نیست!

وی اظهار داشت: بیان این مطالب برای روشن شدن افکار عمومی و خانواده بزرگ کشتی بود و از رئیس فدراسیون که از قبل در جریان بدهی ها بوده هم درخواست می کنم، با یاری وزارت ورزش و کمیته المپیک که حمایت ویژه ای برای حضور ایشان در فدراسیون داشتند و همچنین استفاده از هفت، هشت بانکی که به عنوان اسپانسر قول داده بودند، یک فضای مناسب برای تیم های ملی در راه المپیک ایجاد نمایند. چون این رشته در دو المپیک گذشته بهترین عملکرد را بین کاروان ایران داشته است.

بنی تمیم ادامه داد: به هرحال رئیس فعلی فدراسیون معتقد است حامی اقتصادی فدراسیون در زمان مدیریت قبلی سودی به کشتی نرسانده و حتما اسپانسرهای جدید ایشان فضای حمایتی بهتری را برای مدیریت جدید فدراسیون ایجاد می نمایند و وی نیز با حمایت دولت و اسپانسرهای خود این مسائل را پشت سر می گذارد.

وی در خاتمه گفت: با توجه به اینکه رئیس فدراسیون میخواهد روز 12 شهریورماه مجمع فوق العاده برگزار و مباحث اقتصادی را مطرح نمایند؛ ضرورت دارد خزانه دار پیشین و حسابرس فدراسیون نیز در این جلسه حضور داشته باشند تا نسبت به امضای صورت جلسه نقل و انتقال حساب ها اقدام نمایند. بدین ترتیب هر موضوعی رسمی و مستند خواهد بود چراکه بدون این صورت جلسه، صحبت ها و مباحث مطرح شده رسمیتی ندارد.

به گزارش خبرنگاران، چندی پیش علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی اعلام نمود این فدراسیون در وضعیت قرمز واقع شده است و بیش از 50 میلیارد بدهی از مدیریت قبلی روی دست فدراسیون کنونی باقی مانده است.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 26 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 43786

به "مبالغ ادعا شده اصلا جزو بدهی نیستند، از اسپانسرهای جدید چه خبر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبالغ ادعا شده اصلا جزو بدهی نیستند، از اسپانسرهای جدید چه خبر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید