لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است، قطع میکروفون نامزدهای انتخاباتی آمریکا در مناظره ها

به گزارش مجله سرگرمی، خبرگزاری خبرنگاران-با توجه به نتایج افکارسنجی های مختلف در ارتباط با قوت دریافت احتمال شکست ترامپ، روزنامه فرانسوی لوموند در مقاله ای توضیح داد: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است.

لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است، قطع میکروفون نامزدهای انتخاباتی آمریکا در مناظره ها

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، با توجه به نتایج افکارسنجی های مختلف در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و قوت دریافت احتمال شکست ترامپ، روزنامه فرانسوی لوموند امروز دوشنبه در مقاله ای به قلم ایو ماری پرون به آنالیز چالشی جدید با این موضوع پرداخت.

لوموند در مقاله خود در این خصوص به موضوع مورد تمرکز بسیاری از رسانه ها پیرامون عدم تمایل ترامپ به انتقال قدرت به رقیب دموکرات خود در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر سال 2020 پرداخت و توضیح داد: دونالد ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است.

در بخش دیگری از این مقاله آمده است: رئیس جمهور امریکا به روشی بی سابقه با خودداری از انجام تعهد خود مبنی بر واگذاری ریاست جمهوری به جانشین منتخب خود در صورت شکست در سوم نوامبر، از همه اسلاف خود در کاخ سفید متمایز می گردد.

لوموند در ادامه می افزاید: شرایط را آنالیز کنیم؛ برخلاف بحران مالی امریکا در سال 2008 -نخستین سال انتخاب باراک اوباما- بحران بهداشتی کنونی بی سابقه است؛ در آن موقع شبکه های اجتماعی چنین نفوذی بر افکار را نداشتند؛ همچنین، شخصیت چهل و پنجمین رئیس جمهور نیز وی را از اسلافش جدا می نماید.

مقاله ایو ماری پرون در ادامه می افزاید: نمایش دیگر مبارزات انتخاباتی هفته های گذشته که آن را به مبارزات ویژه ای تبدیل می نماید، امتناع رئیس جمهور ترامپ از واگذارکردن قدرت در صورت شکست در سوم نوامبر است. موضوع نفوذ قدرت خارجی، اعتراض به شمارش آرای صادر شده یا حتی اعلام آمادگی برای هرج و مرج خیابانی به راهبرد ترامپ برای ماندن در کاخ سفید برای مدت نامعین اشاره دارد.

آتش سوزی در داخل یک صندوق رأی در آمریکا

مقامات انتخاباتی ایالات متحده از وقوع آتش سوزی در داخل یک صندوق اخذ رأی در بخش لس آنجلس ایالت کالیفرنیا اطلاع دادند.

به گزارش گاردین، مقامات انتخاباتی ایالات متحده اعلام نمودند که وقوع آتش سوزی در داخل یک صندوق اخذ آرای انتخاباتی در بخش لس آنجلس ایالت کالیفرنیا باعث آسیب آرای رأی دهندگان شد.

به گفته این مقامات، تحقیقات در خصوص علت وقوع این آتش سوزی آغاز شده است.

طبق اظهارات مقامات ذیربط به نظر می رسد که وقوع این آتش سوزی در داخل یک صندوق رأی در شهر بالدوین پارک واقع در بخش لس آنجلس ایالت کالیفرنیا عمدی بوده است، هرچند که علت و میزان آسیب وارده همچنان در دست آنالیز است.

در پی این آتش سوزی، نیروهای آتش نشان با پاشیدن آب به داخل این صندوق رأی شعله های آتش را خاموش کردند که این امر باعث وارد آمدن آسیب قابل توجه به آرای داخل صندوق شد. در تصاویر ویدئویی گرفته شده از محل آتش سوزی دهها رأی خیس و سوخته قابل مشاهده است.

دایره انتخاباتی بخش لس آنجلس که ناظر بر برگزاری انتخابات در این بزرگترین بخش ایالت کالیفرنیاست، تا به امروز به پرسشها در خصوص تعداد آرای آسیب دیده پاسخی نداده است. اما گفته می گردد که مقامات آخرین بار در ساعت ده صبح روز شنبه آرای موجود در این صندوق را جمع آوری نموده اند.

قطع میکروفون نامزدهای انتخاباتی آمریکا در مناظره ها

در مناظره آینده میان بایدن و ترامپ، فقط میکروفون فرد جوابگو روشن خواهد بود؛ اقدامی که هنوز با واکنش ترامپ روبرو نشده حال آنکه کارزار انتخاباتی اش اجرای این تصمیم را بلامانع می بیند.

به گزارش اسپوتنیک، کمیته نظارت بر مناظرات انتخابات 2020 آمریکا، برای ممانعت از تکرار آشفتگی و درگیری های لفظی نامزدها، از اعمال قانون جدیدی درباره استفاده از میکروفون حین جوابگویی به سوالات انتخاباتی اطلاع داد.

به این ترتیب، مادامی که هر یک از نامزدها از فرصت دو دقیقه ای برای جوابگویی به یک سوال استفاده می نماید، میکروفون نامزد دیگر قطع می گردد تا مبادا با اظهارنظرهای خود، رشته کلام طرف مقابل را قطع کند.

این در حالی است که مناظره نخست که در تاریخ 6 مهر برگزار گردید؛ از سوی اغلب تماشاگران، رویدادی بی شرمانه توصیف شد چرا که جو بایدن نامزد دموکرات و دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه، علاوه بر قطع کلام، یکدیگر را با الفاظ رکیک چون دلقک و کندذهن خطاب می کردند.

ترامپ هنوز به تصمیم جدید کمیته نظارت بر مناظرات واکنش نشان نداده و معین نیست که آیا به بهانه نقض آزادی بیان مناظره 22 اکتبر (اول آبان) را لغو می نماید یا خیر.

اما، بیل استپِین مدیر کارزار انتخاباتی او طی بیانیه ای مدعی شد که به رغم قانون جدید کمیته، ترامپ به برگزاری مناظره سوم متعهد است.

این در حالی است که مناظره دوم میان دو نامزد انتخاباتی در پی ابتلای ترامپ به کووید 19 لغو شده بود

ترامپ: به رغم بی عدالتی، در مناظره سوم شرکت می کنم!

رئیس جمهور آمریکا از شرایط مناظره سوم ابراز نارضایتی نموده اما می گوید در آن شرکت خواهد نمود.

به گزارش رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت که با وجود عدم رعایت عدالت، در مناظره روز پنجشنبه اول آبان مشارکت نموده و به مصاف جو بایدن دموکرات می رود.

وی در این باره گفت: شرکت می کنم اگرچه تغییر موضوعات مناظره و سپردن کار به یک مجری کاملاً متعصب، عادلانه نیست.

این درحالی است که کمیته ناظر بر مناظرات آمریکا از دستورالعملی درباره نحوه استفاده از میکروفن ها هم رونمایی کرد که چندان به مذاق ترامپ خوش نمی آید حال آنکه ستاد انتخاباتی اش می گوید او همچنان به مشارکت در مناظره سوم متعهد است.

طبق این دستورالعمل، طی مناظره، مادامی که هر یک از نامزدها از فرصت دو دقیقه ای برای جوابگویی به یک سوال استفاده می نماید، میکروفن نامزد دیگر قطع می گردد تا مبادا با اظهارنظرهای خود، رشته کلام طرف مقابل را قطع کند.

این در حالی است که مناظره نخست که در تاریخ 6 مهر برگزار گردید؛ از سوی اغلب تماشاگران، رویدادی بی شرمانه توصیف شد چرا که جو بایدن نامزد دموکرات و دونالد ترامپ رقیب جمهوریخواه، علاوه بر قطع کلام، یکدیگر را با الفاظ رکیک چون دلقک و کندذهن خطاب می کردند.

مناظره دوم میان دو نامزد به دلیل ابتلای ترامپ به کووید 19 و مخالفت او با برگزاری این رویداد به صورت مجازی، لغو شد.

رمزگشایی از اظهارات برجامی مشاور بایدن

اظهارات نیکلاس برنز مشاور ستاد انتخاباتی جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در خصوص برجام حاوی نکاتی در خصوص چگونگی مذاکره احتمالی با ایران است.

جواد حیران نیا؛ بازار: نیکلاس برنز، استاد دانشگاه هاروارد و از مشاوران ستاد انتخاباتی بایدن روز گذشته در اظهاراتی پازل بایدن در خصوص ایران و برجام را به نوعی تکمیل کرد.

جو بایدن نامزد حزب دموکرات پیش از این در خصوص برجام و نحوه بازگشت به این توافق در صورت پیروزی در انتخابات گفته بود که به این توافق بازخواهد گشت. با این حال، او درباره بازگشت به برجام گفته بود در صورتی که ایران به تعهدات اولیه اش در برجام برگردد، او هم آمریکا را به این توافق بازخواهد گرداند.

سخنان روز گذشته برنز نیز به همین دلیل بود اما با یک تکمله این نقطه مناسبی برای آغاز نیست جایی که گفته بود: اگر آنها (ایرانی ها) این کار را انجام ندهند (به تعهداتشان برنگردند) و تصورشان این باشد که می خواهند همین راستا را ادامه دهند و برنامه هسته ایشان را تقویت نمایند، این نقطه مناسبی برای آغاز نیست.

برنز نیز تا حدی از سیاست سایر مشاوران و حتی خود شخص بایدن در خصوص برجام پیروی نموده است. یعنی لحنی غیرشفاف و مبهم. این لحن مبهم به بایدن یاری می نماید تا هم دیپلماسی(هویج) را در لحن خود حفظ نموده باشد و هم چماق را بالای سر ایران نگهدارد

بولتون: ترامپ به خوبی و خوشی از قدرت کنار نمی رود

مشاور سابق امنیت ملی آمریکا اعلام نمود که از نظر وی رئیس جمهور کنونی آمریکا به حدی از بلوغ سیاسی نرسیده است که در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری، بی سروصدا کاخ سفید را ترک کند.

جان بولتون مشاور امنیت ملی سابق دولت ترامپ در مصاحبه با شبکه خبری سی ان ان اعلام نمود که بسیار بعید است دونالد ترامپ در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر (آبان) به خوبی و خوشی کاخ سفید را ترک کند.

بولتون که سپتامبر سال گذشته (شهریورماه 98) از دولت ترامپ کنار رفت، در خصوص رفتار احتمالی ترامپ در صورت شکست در انتخابات ریاست جمهوری به سی ان ان گفت: اجازه بدهید صریح صحبت کنم؛ اگر ترامپ شکست بخورد، با خوبی و خوشی کاخ سفید را ترک نخواهد نمود. باید اعتراف کنم که بسیار بعید می دانم او به این حد از بلوغ سیاسی رسیده باشد که در صورت شکست، راحت کنار برود.

وی ادامه داد: البته من فکر می کنم که با حضور مارک اسپر و مارک میلی در وزارت دفاع، مسئله ای از این بابت نخواهیم داشت. تا زمانی که آنها هنوز در وزارت دفاع باشند، من هیچ نگرانی [بابت احتمال مقاومت ترامپ در برابر نتیجه انتخابات] ندارم.

دونالد ترامپ طی ماه های اخیر بارها اعلام نموده که شکست وی در انتخابات آینده تنها به وسیله تقلب دموکرات ها امکان پذیر است. مطرح شدن چنین اظهاراتی از سوی ترامپ به نگرانی محافل سیاسی آمریکا از احتمال مقاومت وی در برابر نتیجه انتخابات دامن زده است.

تحلیلگر آمریکایی:ترامپ برای دستکاری نتایج انتخابات برنامه ریزی نموده است

یک تحلیلگر آمریکایی معتقد است رئیس جمهوری آمریکا برای دستکاری و تغییر نتایج انتخابات ریاست جمهوری آبان ماه، برنامه ریزی نموده است.

دانیال لزار نویسنده و روزنامه نگار مستقل آمریکایی روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا شرایط سیاسی آمریکا در آستانه انتخابات ریاست جمهوری را بسیار حساس و شنماینده توصیف کرد و اضافه نمود اگر فاصله بایدن با ترامپ در روز انتخابات اندک باشد، دونالد ترامپ از ابزار و بهانه های مختلفی برای تغییر نتایج به سود خود بهره خواهد بُرد.

وی با اشاره به وسعت و پیچیدگی های بروکراتیک و اداری رای گیری و شمارش آن در ایالات متحده ادامه داد: مشکل این است که قانون اساسی آمریکا از 1787 آن طوری که باید تغییر ننموده و به روز نشده است. ما بیش از 10 هزار حوزه محلی انتخاباتی داریم. برای همین فرایند رای گیری بسیار پرحاشیه و آشفته است و در این میان انواع اشتباه و خرابکاری سهوی و عامدانه رخ می دهد.

این تحلیلگر آمریکایی افزود: اگر ترامپ به دنبال زیر سوال بردن انتخابات باشد، همه طور بهانه ای دارد که این کار را انجام بدهد.

لزار توضیح داد: سخت بتوان تصور کرد که پس از انتخابات، کشور شاهد بحران و درگیری نگردد. نظام (انتخاباتی) این قدر پراکنده و پر چالش است که نمی توان تصور کرد چگونه دعوا و کشمکش بر سر نتایج آغاز نگردد. از این جهت به نظرم، خشونت و درگیری دور از انتظار نیست.

وی تاکید نمود: در سال 2016، هیلاری کلینتون رای عددی بیشتری از ترامپ آورد اما نتوانست الکترال کالج را ببرد. در این انتخابات، بایدن احتیاج دارد که به شکل قاطع آرای بیشتری از ترامپ به دست آورد. در غیر این صورت جنجال و دعوا بر سر نتایج در انتظار خواهد بود.

انتقاد ترامپ از بایدن: او حرف دانشمندان را گوش می دهد و ما را قرنطینه می نماید

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا جو بایدن، رقیب دموکرات خود را که گفته است در صورت پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا به توصیه های دانشمندان عمل خواهد نمود، به باد انتقاد و تمسخر گرفت.

به گزارش یورونیوز، نامزد حزب جمهوریخواه که بنا به نظرسنجی ها از رقیب خود عقب افتاده است در جریان گردهمایی انتخاباتی خود در ایالت نوادا با تقلید صدای جو بایدن گفت: اگر به بایدن رای بدهید شغل های شما را به چین واگذار می نماید. آینده شما را نیز به ویروس [کرونا] خواهد سپرد، او قرنطینه خواهد نمود. او از ما خواهد خواست تا به قرنطینه برویم!

سخنان دونالد ترامپ در حالی بیان می گردد که محبوبیت او اوایل امسال میلادی پس از شیوع بیماری همه گیر کووید 19 کاهش یافت. نظرسنجی ها نشان می دهد که بسیاری از رای دهندگان آمریکایی از عملکرد رئیس جمهوری این کشور در برابر شیوع ویروس کرونا ناراضی هستند.

رئیس جمهوری کنونی ایالات متحده در بخشی از سخنان روز یکشنبه خود گفت: او [جو بایدن] به حرف دانشمندان گوش خواهد داد. من اگر به حرف دانشمندها گوش داده بودم اکنون با کشوری روبرو بودیم که در رکود گسترده مالی به سر می برد. به جای آن [اقتصاد ما] اکنون مانند موشک پرتابگر فضایی است، به آمار نگاه کنید!

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 114682

به "لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است، قطع میکروفون نامزدهای انتخاباتی آمریکا در مناظره ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوموند: ترامپ در حال لغو سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت است، قطع میکروفون نامزدهای انتخاباتی آمریکا در مناظره ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید