لندن: تشکیل شورای نظامی جوابگوی خواست ملت سودان نیست

به گزارش مجله سرگرمی، لندن - خبرنگاران - وزیر امور خارجه انگلیس درباره تحولات اخیر سودان در پی برکناری عمرالبشیر، بر لزوم اصلاحات واقعی در این کشور تأکید و توضیح داد که تشکیل شورای نظامی جوابگوی خواست ملت سودان نیست.

لندن: تشکیل شورای نظامی جوابگوی خواست ملت سودان نیست

به گزاش مجله سرگرمی، جرمی هانت روز پنجشنبه با انتشار پیامی در توییتر نوشت: مردم شجاع سودان خواستار اصلاحات شده اند، اما این اصلاحات بایستی واقعی باشد. تشکیل شورای عالی نظامی برای دو سال جوابگو نیست. ما باید شاهد یک حرکت سریع به سمت رهبری جامع و مردمی باشیم و اطمینان حاصل کنیم که دیگر خشونتی در کار نباشد.

در پی اعتراض های مردم سودان ارتش این کشور امروز (پنجشنبه) با صدور بیانیه ای برکناری عمر البشیر را پس از 30 سال حکومت، تایید و سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه محدودیت رفت وآمد در این کشور شمال آفریقا گفت. همچنین مقرر شد که شورای انتقالی نظامی بمدت دو سال زمام امور را در دست گیرد.

تظاهرات مردم سودان علیه عمر البشیر از دسامبر 2018 (آذر- دی 97) شروع و موجب شد تا رئیس جمهوری این کشور در فوریه 2019 (بهمن- اسفند 97) با انحلال دولت، به مدت یک سال وضعیت فوق العاده در سودان اعلام کند.

اعتراض ها در سودان گرچه در شروع افزایش قیمت ها و کمبود مواد غذایی را هدف قرار داده بود، اما بعدها به اعتراض علیه البشیر تبدیل شد که نزدیک 30 سال است در این کشور قدرت را در دست دارد.

احزاب سیاسی سودان امروز (پنج شنبه) در واکنش به بیانیه ارتش تأکید گفتند ، این بیانیه جوابگوی خواسته های ملت نبود

در این بیانیه آمده است آنچه رخ داد بخشی بسیار کوچک از خواسته مردم بود و هدف ما تنها برکناری البشیر نبود بلکه ما خواستار سرنگونی کامل نظام و تمام نهادها و هیات های آن هستیم.

در همین حال آمریکا و پنج کشور اروپایی عضو شورای امنیت از جمله فرانسه، انگلیس، آلمان، لهستان و بلژیک روز پنج شنبه درخواست برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت را مطرح نموده اند.

شبس**اروپام ** هـ ن **1917

منبع: ایرنا
انتشار: 14 تیر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 18930

به "لندن: تشکیل شورای نظامی جوابگوی خواست ملت سودان نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن: تشکیل شورای نظامی جوابگوی خواست ملت سودان نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید