قهرمان اسبق کاراته دنیا: ورزشکاران حرفه ای هم کرونا می گیرند

به گزارش مجله سرگرمی، قهرمان اسبق کاراته آسیا وجهان گفت: مردم ایران درموضوعات مختلف نشان داده اند که آدم های نترسی هستند ، اما به تمام آنان توصیه می کنم که دراین ایام که کرونا شیوع پیدا نموده، آن را جدی بگیرند و مراعات نمایند.

قهرمان اسبق کاراته دنیا: ورزشکاران حرفه ای هم کرونا می گیرند

به گزارش خبرنگاران مهدی عموزاده روزجمعه درگفت وگو با ایرنا اضافه کرد: واقعا مردم بیرون رفتن از خانه را باید کم نمایند زیرا یک تن که ناقل هست اگر بیرون برود و با دیگران ارتباط داشته باشد تا 400تن را آلوده می نماید، به همین دلیل کرونا خطرناک و مرموز است.

وی که به بیماری کرونا مبتلا شده و بهبود یافته ادامه داد: کرونا کاری می نماید که بزرگترین آرزوی شما این باشد که بتوانی نفس بکشی، واقعا نفس کشیدن ساده برای ما ارزش پیدا می نماید، کرونا جدّا اذیت می نماید و بیماری خیلی سنگینی است.

وی گفت: اوایل شیوع ویروس کرونا وقتی یک روز برای انجام کار بانکی بیرون رفتم، مدتی بعد از برگشتن به خانه دیدم شرایط خوبی ندارم، تصور نمی کردم کرونا باشد حتی تا سه روز به بیمارستان نرفتم اما وقتی دیدم تب، تنگی نفس شدید و سرفه اذیتم می نماید با مشورت یکی از دوستان پزشکم بلافاصله در بیمارستان بستری شدم و شرایط خیلی سختی برایم ایجاد شد.

عموزاده اضافه کرد: مردم ما باید خودشان به یکدیگر رحم نمایند و حامی کادر پزشکی و پرستاری باشند که این روزها جان فشانی می نمایند، واقعا باید از این عزیزان تشکر کرد و دولت هم باید برنامه خاصی بگذارد تا قدردانی از زحمات آنها صورت بگیرد.

وی گفت: بهترین یاری به کادر پزشکی توسط مردم این است که در خانه بمانند چون متاسفانه دوباره شیوع کرونا زیاد شده و هرگز به مهمانی، مکان های شلوغ و خارج از منزل نروند و هشدار مسئولان را جدی بگیرند

کرونا را قبول نداشتم اما اکنون این حرف را نمی زنم

وی توضیح داد: قبل از ابتلا به این بیماری هر کس اسم کرونا را به من می گفت، قبول نداشتم می گفتم کرونا چیه؟ اصلا قبول ندارم که روی بدن ما تاثیر می گذارد، کرونا هیچ کاری نمی تواند با ما انجام دهد، اما اکنون این حرف را نمی زنم و به همه مردم توصیه می کنم که واقعا در خانه بمانند که این بهترین یاری برای از بین رفتن این ویروس است.

قهرمان کاراته آسیا و نخستین دارنده مدال طلای تاریخ کاراته ایران در مسابقات دنیای 1996 آفریقای جنوبی، ادامه داد: ویروس کرونا آنقدر مرموز و ناشناخته است که حتی برای پزشکان که تخصص دارند هنوز نکات مبهم زیادی دارد، وای به حال مردم که تخصصی در پزشکی ندارند و زندگی روزمره انجام می دهند.

ورزشکاران حرفه ای هم کرونا می گیرند

قهرمان اسبق کاراته آسیا و دنیا در پاسخ به اینکه آیا این ویروس روی بدن ورزشکاران هم تاثیر می گذارد یا خیر؟ گفت: بله، یک ورزشکار وقتی از تمرین بازمی گردد بدنش با تحلیل انرژی روبرو است و این بدن قطعا امکان آسیب پذیری دارد چون انرژی از دست داده و مستعد یک ویروس مثل کرونا است.

وی اضافه کرد: فرقی نمی نماید که شما ورزشکار حرفه ای باشد یا انسان عادی، شخصی مانند احسان حدادی که یک ورزشکار تمام حرفه ای و قهرمان المپیک است و بدن بسیار قوی دارد به کرونا مبتلا شده، حتی با حسین توکلی قهرمان اسبق وزنه برداری المپیک و مربی بدنساز حدادی صحبت کردم و گفت هر ورزشکار دیگری ممکن است درگیر این ویروس گردد.

به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، تا به امروز 66 هزار و 220 تن به بیماری کووید 19 مبتلا شده و 32 هزار و 309 تن از بیماران، بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در خصوص ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های 36620023، 36620999، 36706030 و 36704368 (با پیش شماره 025) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه نمایند.

همه ایرانیان می توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

sloblag.com: سلوبلاگ: سیستم مدیریت محتوای قدرتمند سلوبلاگ

virapars.ir: ویراپارس: سئو، طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت، طراحی پرتال، طراحی قالب وردپرس

dorezamin.com: دور زمین: بانک سفر و گردشگری

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 83183

به "قهرمان اسبق کاراته دنیا: ورزشکاران حرفه ای هم کرونا می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قهرمان اسبق کاراته دنیا: ورزشکاران حرفه ای هم کرونا می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید