قطر: نوشیدنی الکلی در دسترس گردشگران جام جهانی 2022 خواهد بود ، سفر طرفداران عربستانی و مصری در جام جهانی منعی ندارد

قطر می گوید نوشیدن الکل در طول رقابت های جام جهانی 2022 در این کشور آزاد خواهد بود.

قطر: نوشیدنی الکلی در دسترس گردشگران جام جهانی 2022 خواهد بود ، سفر طرفداران عربستانی و مصری در جام جهانی منعی ندارد

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

خبرنگاران: قطر به عنوان نخستین کشور خاورمیانه خود را آماده برگزاری مسابقات جام دنیای 2022 می نماید و علاوه بر ساخت ورزشگاه های مجهز و توسعه زیرساخت های ارتباطی و گردشگری کوشش می نماید گردشگر قابل ملاحظه ای را در طول برگزاری این ماراتن مهم فوتبالی دنیا جذب کند.

بر اساس آمارهای منتشر شده شهروندان 80 کشور بدون ویزا می توانند به قطر سفر نمایند و از نزدیک مسابقات جام دنیای 2020 را تماشا نمایند. همچنین بر اساس پیش بینی ها 1.5 میلیون نفر برای تماشای این بازی ها به قطر سفر خواهند کرد. این در حالی است که ظرفیت فرودگاه دوحه 50 میلیون مسافر است.

یورونیوز نوشت: رئیس کمیته برگزار نماینده مسابقات جام دنیای قطر به خبرنگاران گفت: طرفداران کشورهای مختلف در طول رقابت های جام دنیای می توانند به نوشیدنی های الکلی دسترسی داشته باشند. همچنین این کشور در نظر دارد از کشتی های کروز برای رفت و آمد طرفداران در طول این رقابت ها استفاده کند.

ناصر الخاطر مدیر اجرایی جام دنیای 2022 همچنین قول داده است که منعی برای طرفداران کشورهایی چون بحرین، عربستان سعودی، امارات و مصر برای حضور در این کشور وجود نداشته باشد.

قطر پیش تر هم اعلام نموده بود برای مسابقات جام دنیای باشگاه ها در سال های 2019 و 2020 میلادی که قرار است به میزبانی این کشور برگزار گردد، نوشیدن الکل آزاد خواهد بود.

الخاطر می گوید: ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که نوشیدنی های الکلی به میزان کافی برای طرفدارانی که از سراسر دنیا برای تماشای مسابقات جام دنیای به کشور ما می آید، تامین و قابل دسترس باشد. قطر کشوری محافظه کار و میانه رو است و اگرچه الکل جزئی از فرهنگ ما نیست اما ما مهمان نواز هستیم و کوشش خود را خواهیم کرد که نوشیدنی های الکلی در دسترس طرفداران قرار بگیرد.

قطر نخستین کشور خاورمیانه است که قرار است میزبانی جام دنیای فوتبال را عهده دار باشد. این میزبانی جنجالی با اعتراضات فراوانی در سراسر دنیا روبرو شده و بسیاری از شخصیت های ورزشی در دنیا، این کشور را به پرداخت رشوه به مقامات فیفا و فدراسیون های فوتبال کشورهای مختلف برای کسب میزبانی متهم می نمایند.

منبع: چمدان
انتشار: بروزرسانی: 26 مهر 1398 شناسه مطلب: 45069

به "قطر: نوشیدنی الکلی در دسترس گردشگران جام جهانی 2022 خواهد بود ، سفر طرفداران عربستانی و مصری در جام جهانی منعی ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطر: نوشیدنی الکلی در دسترس گردشگران جام جهانی 2022 خواهد بود ، سفر طرفداران عربستانی و مصری در جام جهانی منعی ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید