قدردانی پامپئو از الهام علی اف به خاطر آماده کردن مردم آذربایجان برای صلح در مناقشه قره باغ

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر امور خارجه آمریکا با صدور پیامی سالروز تأسیس جمهوری آذربایجان را تبریک گفت و از کوشش های آذربایجان برای ایجاد فضای مثبت و سازنده در مذاکرات قره باغ کوهستانی با ارمنستان تشکر کرد.

قدردانی پامپئو از الهام علی اف به خاطر آماده کردن مردم آذربایجان برای صلح در مناقشه قره باغ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا با صدور پیامی سالروز تأسیس جمهوری آذربایجان را تبریک گفت و اعلام نمود: به نام دولت ایالات متحده آمریکا و به مناسبت سالروز جمهوری آذربایجان، بهترین آرزوها را برای مردم آذربایجان دارم. ایالات متحده آمریکا، آذربایجان را به عنوان دوست قابل اعتماد خود می داند. امیدوارم در سال پیش رو با افزایش همکاری های دوجانبه، دموکراسی و اقتصاد بیش از پیش در آذربایجان توسعه یابد و روابط محبت آمیز بین مردم دو کشور مستحکم تر گردد. ما آذربایجان را به خاطر اجرای تعهدهایی که به شورای امنیت سازمان ملل داده و همچنین کوشش برای اجرای پروژه کریدور گاز جنوبی تحسین می کنیم.

وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص مناقشه قره باغ کوهستانی بین آذربایجان و ارمنستان اعلام نمود: آمریکا به عنوان عضو گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا از حل مناقشه قره باغ کوهستانی به وسیله صلح و یافتن راهکار های پایدار حمایت می نماید. ما از آذربایجان و ارمنستان به خاطر اینکه کوشش می نمایند به وسیله تبادل نظر این مناقشه را حل نمایند و در مذاکرات در بالاترین سطح شرکت می نمایند تشکر می کنیم و همچنین از کوشش های آن ها به خاطر ایجاد فضای مثبت و سازنده در مذاکرات و آماده کردن مردمان خود برای صلح، تقدیر می کنیم.

روحانی فرارسیدن روز ملی گرجستان را تبریک گفت

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 25457

به "قدردانی پامپئو از الهام علی اف به خاطر آماده کردن مردم آذربایجان برای صلح در مناقشه قره باغ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی پامپئو از الهام علی اف به خاطر آماده کردن مردم آذربایجان برای صلح در مناقشه قره باغ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید