قاضی آمریکایی: اقدام ترامپ در لغو ممنوعیت حفاری فراساحلی غیرقانونی است

به گزارش مجله سرگرمی، یک قاضی آمریکایی اقدام رئیس جمهور این کشور در لغو ممنوعیت اکتشاف و حفاری نفت و گاز در مناطق فراساحلی را غیرقانونی دانسته است.

قاضی آمریکایی: اقدام ترامپ در لغو ممنوعیت حفاری فراساحلی غیرقانونی است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری فرانسه، شارون گلیسون قاضی فدرال آمریکا حکم داده است که اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده در لو ممنوعیت اکتشاف و حفاری در مناطق فراساحلی این کشور غیرقانونی بوده است.

این قاضی آمریکایی اضافه نمود: کوشش ترامپ برای باز کردن مناطق بیشتری برای حفاری نفت و گاز، غیرقانونی است چرا که این اقدام فراتر از اختیارات قانونی رئیس جمهور است. بنا براین ممنوعیت اعمال شده علیه حفاری نفت و گاز در این مناطق همچنان به قوت خود باقی است و این ممنوعیت تنها از سوی کنگره لغو خواهد شد.

ممنوعیت نامحدود بهره برداری و اکتشاف و حفاری از منابع نفت و گاز آمریکا در آبهای ساحلی آلاسکا و سایر مناطق فراساحلی آمریکا در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما و از دسامبر 2016 میلادی اعمال شده است.

ولی ترامپ در آوریل 2017 میلادی دستوری را با هدف لغو این ممنوعیت امضا کرد و این طور استدلال کرد که بهره برداری از ذخایر نفت و گاز در مناطق فراساحلی ، موجب تزریق میلیاردها دلار به اقتصاد امریکا و ایجاد فرصت های شغلی زیادی خواهد شد.

tour-france.ir: تور فرانسه ارزان | تور فرانسه قیمت، تور پاریس، تور پاییز را همراه ما تجربه کنید.

تور کشتی کروز: تور کشتی کروز: سفری هیجان انگیز به اقیانوس ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 28 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 17914

به "قاضی آمریکایی: اقدام ترامپ در لغو ممنوعیت حفاری فراساحلی غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاضی آمریکایی: اقدام ترامپ در لغو ممنوعیت حفاری فراساحلی غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید