فلاحت پیشه: باید با امارات به صورت تاکتیکی برخورد کنیم

به گزارش مجله سرگرمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: معتقدم به سبب وجود شرایط کنونی رابطه ایران باید با امارات فقط تاکتیکی تعریف گردد، نمی گردد یک راهبرد مشترکی را شکل داد بلکه باید به صورت تاکتیکی با آن ها برخورد کرد.

فلاحت پیشه: باید با امارات به صورت تاکتیکی برخورد کنیم

به گزارش گروه سیاسی مجله سرگرمی، حشمت الله فلاحت پیشه، به عدم روابط پایدار ایران و امارات اشاره نمود و گفت: اماراتی ها برای رابطه با ایران با طیفی از نوسانات در مواضع روبرو هستند. از منافع تجار اماراتی تا یکسری تعهدات امارات به ابرقدرت ها به ویژه ایالات متحده آمریکا؛ که این طیف از مناسبات پرنوسان را با کمتر کشوری تا به الان داشته ایم.

وی در ادامه افزود: تجار اماراتی و سران مالی امارات کسانی هستند که در طول ایام روابط پرشوری را با ایران رقم زدند و بخش عمده ای از ساختار ها و مزیت های مالی آن ها با ایران تعریف شده است.

اماراتی ها با چراغ سبز آمریکا به سمت ایران می آیند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به عواملی که سبب می گردد امارات به سمت ایران نیاید، اظهار کرد: اماراتی ها احساس می نمایند با توجه به شرایط منطقه ای نظیر تعهداتی که به آمریکایی ها دارند، اگر کاملا در دل راهبرد عربستانی ها بازی نمایند در منطقه دچار بی ثباتی خواهند شد؛ حتی به نظر می رسد گاهی اماراتی ها با چراغ سبز آمریکا به سمت ایران می آیند یا به ایران نزدیک می شوند.

نماینده مردم اسلام آباد غرب در ادامه افزود: این طیف از عوامل موثر باعث شده که ما راهبرد پایداری را نزد اماراتی ها نداشته باشیم و به هرحال راهبرد آن ها در قبال ایران یک راهبرد کاملا پر فراز و نشیب است. به سبب وجود همین دلایل در شرایط کنونی رابطه ایران باید با امارات فقط تاکتیکی تعریف گردد و نمی گردد یک راهبرد مشترکی را شکل داد بلکه باید به صورت تاکتیکی با آن ها برخورد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 59538

به "فلاحت پیشه: باید با امارات به صورت تاکتیکی برخورد کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلاحت پیشه: باید با امارات به صورت تاکتیکی برخورد کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید