فشار کنگره به ترامپ درباره یک تماس تلفنی

به گزارش مجله سرگرمی، فارس نوشت: کنگره در حال اعمال فشار بر سازمان اطلاعات ملی آمریکا است تا جزئیات قول رئیس جمهور این کشور به همتای اوکراینی را افشا کند.

فشار کنگره به ترامپ درباره یک تماس تلفنی

یک مقام امنیتی آمریکایی شکایتی افشاگرانه علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مطرح نموده است که موجب تنش میان کنگره و دولت واشتگتن شده است.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست به نقل از دو مقام سابق آمریکایی، یک مقام امنیتی سابق کاخ سفید، در پی نگرانی از ارتباط ترامپ با رهبر یک کشور دیگر و دادن قولی به او، به بازرسی کل جامعه اطلاعاتی آمریکا مراجعه نموده و شکایتی را تنظیم نموده است.

دو و نیم هفته پیش از طرح این شکایت، ترامپ با ولودیمیر زلنسکی همتای اوکراینی خود به صورت تلفنی صحبت نموده بود. این تماس تلفنی در حال حاضر تحت تحقیق و آنالیز دموکرات های کنگره قرار گرفته است. دموکرات ها در حال تحقیق بر روی کوشش ترامپ و رودلف جولیانی وکیل او برای متقاعد کردن دولت اوکراین جهت یاری به انتخاب مجددش در انتخابات سال 2020 هستند. قانون گذاران دموکرات خواستار دسترسی به متن کامل و لیست افراد حاضر در مکالمه تلفنی شده اند.

دیروز (پنجشنبه) مایکل اتکینسون بازرس کل جامعه اطلاعاتی آمریکا مسئول رسیدگی به این پرونده شد. به گفته فردی آگاه که نمی خواست نامش فاش گردد، اتکینسون پرونده را به صورت نگرانی مبرم طبقه بندی نموده است تا از درز اطلاعات آن جلوگیری گردد. این فرد اضافه کرد، بازرس کل تحقیقات خود را شروع نموده است و کوشش می نماید کسی از محتوای آن آگاه نگردد.

به گفته دو فرد آگاه، اتکینسون با حضور در جلسه کمیته اطلاعاتی قانون گذاران، گفت این شکایت تنها به یک مکالمه اشاره ندارد. آدام بی. چیف رئیس کمیته اطلاعاتی کنگره در این جلسه هشدار داد اگر جزئیات شکایت فرد افشاگر با وی در میان گذاشته نگردد، دست به اقدام قانونی خواهد زد.

ترامپ روز پنجشنبه در حساب شخصی توئیتر خود در رابطه با این اتهامات نوشت: تقریباً هربار که با رهبری خارجی تلفنی صحبت می کنم، می دانم که افراد زیادی ممکن است از آژانس های مختلف آمریکایی در حال گوش دادن به آن هستند، اگر نخواهم به افرادی که در کشور دیگر همین کار را می نمایند اشاره کنم.

پنجشنبه هفته آینده جوزف مگوایر مدیر اجرایی سازمان اطلاعات ملی در جلسه عمومی کمیته اطلاعاتی کنگره حاضر می گردد.

از سوی دیگر دموکرات ها از کاخ سفید و وزارت امور خارجه خواسته اند یک نسخه از مکالمه تلفنی ترامپ را در اختیارشان قرار دهند. این دموکرات ها معتقدند ترامپ و جولیانی از دولت اوکراین خواسته اند دو پرونده تحقیقاتی با انگیزه سیاسی را درخصوص فعالیت های مبارزه با فساد تشکیل دهد. موضوع پرونده اول برای یاری به آزاد شدن پل مانافورت رئیس سابق کمپین ترامپ از زندان است. موضوع پرونده دوم تحقیق درباره پسر جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و رقیب انتخاباتی ترامپ است.

به نوشته واشنگتن پست روسای کمیته های اطلاعاتی، امور خارجه و نظارت در مجلس نمایندگان آمریکا معتقدند: با نزدیک شدن انتخابات 2020 رئیس جمهور ترامپ و وکیل شخصی او فشار بر دولت اوکراین و سیستم قضایی این کشور را افزایش داده اند که برای کمپین انتخاب مجدد رئیس جمهور ترامپ خدماتی را انجام دهند و کاخ سفید و وزارت امور خارجه در این ماجرا شریک جرم هستند. آن ها با اشاره به گزارش های رسانه های مختلف گفتند ترامپ تهدید نموده است اگر اوکراینی ها در این زمینه همکاری ننمایند از یاری 250 میلیون دلاری آمریکا برای مقابله با جدایی طلبان محروم می شوند.

310 310

0nlysms.ir: تنها پیامک | مجله موفقیت، پزشکی، خانواده، تکنولوژی، گردشگری، استارتاپ

banoirane.ir: بانوی ایران | مجله خبری و ورزشی بانوان، مجله خانواده

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 دی 1400 بروزرسانی: 12 دی 1400 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 45864

به "فشار کنگره به ترامپ درباره یک تماس تلفنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار کنگره به ترامپ درباره یک تماس تلفنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید