فارس من، لزوم حضور هوشمندانه جوانان انقلابی در فضای مجازی

به گزارش مجله سرگرمی، تعدادی از مخاطبان در سامانه فارس من خواهان فعالیت بیشتر طراحان و محققان برای بومی سازی پیغام رسان ها شدند که این موضوع پیگیری شد.

فارس من، لزوم حضور هوشمندانه جوانان انقلابی در فضای مجازی

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، تعدادی از مخاطبان در سامانه فارس من خواهان فعالیت بیشتر طراحان و محققان برای بومی سازی پیغام رسان ها شدند که این موضوع پیگیری شد. این مخاطبان اعلام کردند: بیایید با جلوداری وزارت فاوا یا همان ict و شورای عالی فضای مجازی و با عزم و همکاری ملی از زیر ساخت های این زیست بوم یعنی سیستم عامل و موتورهای جستجوی توانمند ایرانی آغاز کنیم.

سید علیرضا آل داود، پژوهشگر فضای مجازی در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران، درباره این موضوع اظهار کرد: در دنیای امروز رسانه ها هر روز رنگ جدیدی به خود می گیرند و امروز با ظهور ابزارهای رسانه ای هوشمند، این رسانه ها دیگر تنها کارکرد انتقال پیغام را ندارند چرا که در بسیاری از موارد با سرقت BIGDATA از جوامع زمینه تغییرات جدی در آنها را فراهم می نمایند.

وی اضافه کرد: سرقت BIGDATA از سطح جوامع منجر به ذائقه سنجی و سپس ذائقه سازی می گردد که می تواند در حوزه های فرهنگی-اجتماعی آسیب های فراوانی را به ملت ها تحمیل کند.

آل داود بومی سازی مباحث مرتبط به سواد و دانش رسانه ای را یک اقدام ضروری خواند و گفت: با بومی سازی دانش و سواد رسانه ای و سواد فضای مجازی مطابق با فرهنگ و هویت ایرانی-اسلامی خود می توانیم زمینه ایجاد تمدن نوین اسلامی را در کشور فراهم کنیم.

لزوم حضور جوانان انقلابی در فضای مجازی

این پژوهشگر فضای مجازی حضور هوشمندانه جوانان مومن انقلابی در فضای مجازی را ضروری و بسیار اثرگذار خواند و گفت: به طور قطع جوانان مومن انقلابی می توانند با طراحی سرویس ها و خدمات مرتبط با حوزه فضای مجازی، ایران اسلامی را به بازیگری بزرگ در این فضا تبدیل نمایند و فرصت های بی نظیری را برای رشد کشور و استفاده مردم از به روزترین فناوری ها و محصولات مرتبط با این فضا آن هم بصورت بومی شده خلق نمایند.

banima.ir: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

namasho.com: نماشو: آگهی رایگان، رپورتاژ خبری، طراحی سایت، سئو و بهینه سازی وبسایت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 44074

به "فارس من، لزوم حضور هوشمندانه جوانان انقلابی در فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، لزوم حضور هوشمندانه جوانان انقلابی در فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید