عون: حوادث لبنان نشان دهنده درد و رنج مردم است، الاخبار: حریری به بن بست رسید

به گزارش مجله سرگرمی، رئیس جمهور لبنان در نشست کابینه این کشور حوادث اخیر را نشان دهنده ناراحتی و درد و رنج مردم دانست و خواهان شفاف سازی حساب های بانکی مسئولان لبنانی شد.

عون: حوادث لبنان نشان دهنده درد و رنج مردم است، الاخبار: حریری به بن بست رسید

به گزارش گروه بین الملل مجله سرگرمی به نقل از پایگاه خبری العهد، میشل عون، رئیس جمهور لبنان در نشست هیئت دولت گفت که حوادث جاری در خیابان ها بیانگر ناراحتی مردم است، اما تعمیم دادن فساد به همه ظلم بزرگی است.

رئیس جمهوری لبنان در کاخ ریاست جمهوری بعبدا در نشست با اعضای کابینه دولت گفت که باید حساب های بانکی تمام کسانی که مسئولیت وزارتی در حال و آینده دارند، شفاف گردد.

ساعتی پیش خبرگزاری رویترز از توافق میان الحریری و شرکای دولت اطلاع داد، بر اساس گزارش این خبرگزاری، نخست وزیر لبنان برای انجام اقدامات اصلاحی با شرکای خود در دولت موافقت نموده است.

یک شبکه لبنانی در گزارشی مفاد 24 گانه طرح نخست وزیر این کشور برای خروج از وضعیت فعلی را شرح داد که از جمله این مفاد کاهش پنجاه درصدی حقوق تمام وزرا و نمایندگان فعلی و سابق مجلس لبنان است.

لبنانی ها از اواخر هفته گذشته به صورت پیوسته در اعتراض به سیاست های مالی دولت، وضع مالیات، فقر و ... در خیابانها تجمع نموده اند. تظاهرات در لبنان واکنش مقامات دولتی این کشور را برانگیخت و در پی آن سعدالحریری، نخست وزیر این کشور، آدینه از فرصت 72 ساعته به شرکای دولت برای اصلاح و تغییر روند موجود اطلاع داده بود که امروز این ضرب العجل به سرانجام می رسد و پیش بینی می گردد در جلسه کابینه اصلاحات در نظر گرفته شده، رسما اعلام گردد.

بن بست حریری در بحران لبنان

روزنامه الاخبار لبنان امروز در گزارشی با اشاره به مجموعه مواضعی که احزاب و گروههای مختلف لبنان از شروع بحران در این کشور داشته اند، وضعیت سعد حریری نخست وزیر لبنان را سخت توصیف کرد.

ابراهیم الامین سردبیر روزنامه الاخبار لبنان نوشت که حوادث جاری لبنان برای حریری یادآور روزهای بازداشت در ریاض است و تلخی خیانتی را که از متحدان لبنانی خود دید، بار دیگر برایش زنده نموده است.

حریری اکنون به یاد می آورد که در آن موقع، ولید جنبلاط رهبر حزب سوسیالیست ترقیخواه، سمیر جعجع رهبر حزب نیروهای لبنانی و سایر شخصیت های وابسته به 14 مارس سر وی را می خواستند و همین افراد امروز به دنبال استعفای او هستند، اما حریری می داند اگر کنار برود اندکی بعد فراکسیون وابسته به او در مجلس و به طور کلی حزب المستقبل دستخوش چنددستگی می گردد؛ اکنون چیزی که او را سرپا نگه داشته، موضع حزب الله و نیز مخالفت آمریکا، فرانسه و انگلیس با استعفا است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 54142

به "عون: حوادث لبنان نشان دهنده درد و رنج مردم است، الاخبار: حریری به بن بست رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عون: حوادث لبنان نشان دهنده درد و رنج مردم است، الاخبار: حریری به بن بست رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید