ظهور زباله گردهای جدید در فصل کرونا

به گزارش مجله سرگرمی، سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران از فعالیت زباله گردهای جدید در پی افزایش حجم زباله ها و توقف فعالیت پیمانکاران شهرداری برای تفکیک زباله از مخازن خبر داد.

ظهور زباله گردهای جدید در فصل کرونا

سید مالک حسینی در گفت وگو با مجله سرگرمی، شهرداری تهران در پی شیوع کرونا در مورد فعالیت زباله گردان در سطح پایتخت، به تمامی پیمانکاران خود گفت که تفکیک زباله از مخازن ممنوع است، گفت: با اعلام ممنوعیت تفکیک زباله از مخازن و خارج شدن پیمانکاران رسمی از این چرخه، شاهد فعالیت مضاعف زباله گردان جدید بودیم.

وی با بیان اینکه بنا به دستور دادستان، زباله گردی ممنوع است و باید توسط نیروی انتظامی با این پدیده برخورد شود، شرح داد: این روزها با توجه به اینکه پیمانکاران طرف قرارداد با شهرداری در امر تفکیک زباله فعال نیستند، می بینیم که همچنان زباله گردها فعال هستند.

حسینی با اشاره به بروز پدیده جدید در تهران گفت: ما این روزها با زباله گردان جدیدی روبرو هستیم که نوع رفتار و فعالیتشان نشان می دهد که به تازگی وارد چرخه زباله گردی شدند و به نظر می رسد افزایش زباله های پایتخت و عدم حضور پیمانکاران برای تفکیک از مخازن سبب شده که زباله گردان جدید پا به عرصه فعالیت بگذارند.

وی تاکید کرد: آنچه در حوزه اختیارات و مسولیت های شهرداری تهران بوده اعلام رسمی ممنوعیت تفکیک زباله از مخازن است که همین تصمیم در راستای حفاظت از امنیت بهداشتی عموم شهروندان، زیانی بالغ بر 15 میلیارد تومان برای شهرداری در پی داشته است.

سرپرست سازمان رفاه و خدمات اجتماعی شهرداری تهران با بیان اینکه متولی جمع آوری و ساماندهی زباله گردها شهرداری نیست، گفت: از ابتدای شیوع کرونا در کشور شهرداری تهران با همکاری سازمان های مردم نهاد اقدام به توزیع اقلام بهداشتی و غربالگری در گودهای زباله گردی در اطراف تهران کرد که این خدمات ادامه دارد؛ اما در مورد زباله گردهای جدید که تعیین نیست در چه مکان و گاراژی فعالیت می کنند نگرانی هایی داریم که اعلام می کنم اگر سازمان مردم نهادی بخواهد به این زباله گردهای جدید اقلام بهداشتی بدهد، شهرداری تهران نیز آماده است تا به آنها کمک کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 29 خرداد 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 86280

به "ظهور زباله گردهای جدید در فصل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظهور زباله گردهای جدید در فصل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید