ظریف: چرا باید به تماس پمپئو که لحن توهین آمیزی دارد پاسخ دهم؟

به گزارش مجله سرگرمی، وزیر امور خارجه کشورمان اخیرا درباره راه حل گفت وگوی دیپلماتیک برای حل بحران های میان آمریکا و ایران اظهار نموده است که این امکان وجود ندارد. وی همچنین از لحن توهین آمیز پمپئو علیه خود انتقاد کرد.

ظریف: چرا باید به تماس پمپئو که لحن توهین آمیزی دارد پاسخ دهم؟

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در گفت وگویی با رویترز، درباره این که آیا حل بحران های میان آمریکا و ایران می تواند به سرعت به وسیله گفت وگوی دیپلماتیک حل گردد یا نه، گفت: نه، چگونه می توان از آن جلوگیری کرد؟

وی درباره احتمال گفت وگو با پمپئو گفت: پمپئو هر بار که درباره ایران صحبت می نماید، به من توهین می نماید. چرا باید به تماس تلفنی او پاسخ بدهم؟

به دنبال اقدام متقابل ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی خود، دونالد ترامپ اعلام نمود که تمایل دارد روزی با ایران گفت وگو کند. از آن پس نیز مقامات کابینه وی از جمله مایک پمپئو این موضع جدید آمریکا را در هر فرصتی بیان نموده اند.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان اخیراً در گفت وگوی اختصاصی خود با شبکه خبری سی ان ان با انتقاد از خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک [برجام] گفت: ما [در برجام] با حسن نیت عمل کردیم اما نمی خواهیم با کسانی که زیر تعهداتشان زده اند گفت وگو کنیم.

ظریف توضیح داد: ما تسلیم تهدید نمی شویم. ایران هرگز تحت فشار مذاکره نمی نماید. شما نمی توانید ایرانی ها را تهدید کنید و سپس از آنها انتظار تعامل داشته باشید. راه درست برای این کار احترام است، نه تهدید.

این مقام بلند پایه ایران تاکید نمود که ایران با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا وارد مذاکره نخواهد شد مگر اینکه این کشور با اجرای تعهداتش در برجام به تهران احترام بگذارد.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 25123

به "ظریف: چرا باید به تماس پمپئو که لحن توهین آمیزی دارد پاسخ دهم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: چرا باید به تماس پمپئو که لحن توهین آمیزی دارد پاسخ دهم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید