طالبان همچنان با تشدید جنگ امتیاز بیشتری می خواهد

به گزارش مجله سرگرمی، سرپرست وزارت دفاع افغانستان گفت که طالبان قصد دارد با تشدید جنگ در کشور، امتیازات بیشتری به دست آورد.

طالبان همچنان با تشدید جنگ امتیاز بیشتری می خواهد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری مجله سرگرمی، اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان امروز در نشستی در ولایت لغمان گفت که همزمان با آغاز مذاکرات میان دولت این کشور و طالبان، این گروه جنگ در کشور را تشدید کرده است؛ اما اطمینان دارد که هیچ نقطه ای در افغانستان به دست طالبان سقوط نمی کند.

سرپرست وزارت دفاع افغانستان در ادامه سخنان خود گفت که طالبان قصد دارد با تشدید جنگ در کشور، امتیازات بیشتری به دست آورد.

اسدالله خالد اضافه نمود: در حالی که قرار است به زودی مذاکرات صلح آغاز شود، این گروه جنگ را در برخی از نقاط کشور شدت بخشیده است.

این در حالی است که سهیل شاهین سخنگوی طالبان دیروز در سخنانی گفت که ملا برادر معاون سیاسی این گروه و تیم مذاکره کننده آن به منظور آغاز مذاکرات بیناافغانی وارد دوحه قطر شده اند.

طالبان روز گذشته مولوی عبدالحکیم حقانی را به عنوان رئیس جدید تیم مذاکره کننده این گروه و محمد نعیم را به عنوان سخنگو معرفی کرد.

همزمان و در آستانه مذاکرات صلح افغانستان، وزارت خارجه آمریکا از سفر زلمی خلیل زاد، نماینده ویژه این کشور برای صلح افغانستان به دوحه قطر خبر داده است. وزارت خارجه آمریکا با نشر خبرنامه ای گفته که آقای خلیل زاد در ادامه تلاش های این کشور به منظور آغاز فوری مذاکرات بین الافغانی به منطقه سفر کرده است.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 29 مهر 1399 بروزرسانی: 29 مهر 1399 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 108570

به "طالبان همچنان با تشدید جنگ امتیاز بیشتری می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان همچنان با تشدید جنگ امتیاز بیشتری می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید