طالبان: نظام اسلامی راه برون رفت افغانستان از بحران است

به گزارش مجله سرگرمی، گروه طالبان گفت که مسائل کنونی مردم افغانستان به دلیل فاصله دریافت کشور از راستا اصلی و نظام اسلامی است و دولت کنونی معیارهای خارجی را در جامعه تحمیل کرده است.

طالبان: نظام اسلامی راه برون رفت افغانستان از بحران است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طالبان مسائل کنونی افغانستان را فاصله دریافت این کشور از راستا اصلی خود یعنی نظام اسلامی بیان نمود و افزود که دولت دست نشانده کنونی برای تحمیل اصول غربی و غیر اسلامی در جامعه تلاش می کند.

طالبان با انتشار مطلبی نوشت که ملت افغانستان مسلمان است و بر این باور می باشد که خوشبختی دنیا و آخرت در نظام اسلامی نهفته است.

این گروه افزود که درصورت ایجاد یک نظام اسلامی آزاد و مستقل در افغانستان عدالت اسلامی حاکم می شود و با استقرار قوانین اسلامی در همه بخش ها از جمله تجارت، آموزش، فرهنگ، دادگستری و نیز زندگی مسائل افغان ها نیز از بین خواهد رفت.

طالبان ادامه داد که سرمایه های ملی افغانستان در دست صاحبان قدرت است که از حمایت اِشغالگران برخوردارند و این افراد محدود نیز با خروج سرمایه از کشور سبب افزایش سطح فقر و ضربه به اقتصاد ملی می شوند.

در این مطلب دولت افغانستان در بخش تجارت نیز ناتوان خوانده شده است که حتی نمی تواند برای محصولات کشوری که اقتصادش مبتنی بر کشاروزی است بازار مناسب پیدا کند و محصولات بسیاری از کشاورزان به دلیل نبود برنامه از بین می فرایند.

طالبان افزود که برخی نهادهای آموزشی، رسانه ها و جامعه مدنی افغانستان برای از بین بردن فرهنگ اسلامی این کشور تلاش می کنند و در نتیجه تجاوز فرهنگی و بیکاری، اخلاق نسل جوان متأثر شده، معیارهای اصیل خود را از یاد برده و تحت تاثیر فرهنگ خارجی قرار گرفته است.

.

عینک گوچی: مهسان بلاگ | سیستم مدیریت محتوای مهسان

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: kurdeblog.ir شناسه مطلب: 62123

به "طالبان: نظام اسلامی راه برون رفت افغانستان از بحران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: نظام اسلامی راه برون رفت افغانستان از بحران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید